Zanim zarejestrujesz się na Allegro, zastanów się jakiej będziesz używał nazwy jako allegrowicz bądź allegrowiczka. W nazwie nie możesz używać spacji i znaków przestankowych (oprócz myślnika). Możesz używać podkreślnik. Aktualnie zabronione jest również używanie nazw stron internetowych (z kropką). Nie można też używać polskich liter.

Nazwa może być taka sama lub podobna do nazwy twojej firmy (jaką już prowadzisz lub zamierzasz prowadzić). Może to być twoje imię i nazwisko. Może to też być nazwa związana z branżą, w ramach której działasz lub z produktami, które zamierzasz sprzedawać. Jednym z najlepszych rozwiązań jest także nazwa, która mówi o kliencie lub problemach, które zamierzasz rozwiązywać poprzez sprzedaż na Allegro.

Na przykład dla kogoś kto sprzedaje fotoobrazy dobrą nazwą jest nazwa „DrukowaneObrazy”. Choć często na Allegro warto wybierać stosunkowo krótkie nazwy. Łatwiej bowiem je później wykorzystywać w tytułach aukcji.

Zdecydowanie nie polecam nazwy z liczbą na końcu. Miałem taką sytuację, że napisał do mnie ktoś w sprawie aukcji, która nie była moją aukcją. Okazało się, że chciał napisać do użytkownika „mms1993”. Pamiętał jednak tylko pierwszy człon nazwy i napisał do „mms”, czyli na jedno z moich kont.

Jeśli chcesz sprawdzić, czy nazwa użytkownika jest wolna, to wejdź najpierw na wyszukiwarkę. Kliknij na zakładkę „Znajdź Użytkownika” i wpisz wymyśloną przez siebie nazwę. Kliknij w klawisz „Szukaj”. Jeżeli użytkownik o danej nazwie jest już zarejestrowany, to pojawią się informacje o tym użytkowniku. Jeżeli nazwa nie jest jeszcze zajęta, to dostaniesz informację:

Nie ma takiego użytkownika w Allegro

W jaki sposób wypełnić formularz rejestracyjny Allegro możesz zobaczyć na filmie w jednej z relacji biznesowego reality show „Zacznij Od Allegro„.