Nie zgiń w tłumie aukcjiWystawiając aukcję na Allegro pamiętaj, że konkurujesz z całą masą innych ofert. Wystarczy jednak, że zatroszczysz się o kilka elementów, a od razu Twoja aukcja wyróżni się na ich tle.

Od samego początku skup się na atrakcyjnym dla czytelnika tytule i opisie aukcji. Ja stosuję w opisie metodę tzw. „tekstów perswazyjnych”. Opisz nie tylko korzyści ze stosowania produktu, który oferujesz, ale również własne doświadczenia i przeżycia związane z problemem, który produkt rozwiązuje.


Oczywiście dodaj do opisu zdjęcia produktu, które jednoznacznie pokazują jak produkt wygląda i co otrzyma klient w rzeczywistości. Chodzi o to, aby klient nie był zaskoczony, że otrzymał coś innego niż się spodziewał.

Do opisu produktu dodaj informacje związane z obsługą zamówienia: sposoby zapłaty oraz sposoby i terminy wysyłki. Możesz zastosować wyróżniki graficzne, podkreślające pewne sprawy dotyczące obsługi wysyłki.

Spraw w swojej aukcji elementy, które wyróżnią ciebie na Allegro wśród sprzedawców, którzy również mają w swojej ofercie ten sam produkt co ty. U mnie główną różnicę stanowi sposób opisu. To jest podstawowa rzecz, która od razu powinna rzucać się w oczy. Zastosuj również inne tytuły aukcji. Na przykład zamiast nazwy produktu, wymień w tytule korzyści jakie produkt oferuje.