Wystartuj na AllegroAllegro jest świetnym miejscem do tego, aby zacząć biznes nawet z jednym produktem. Ludzie przychodzą do Allegro jak na kiermasz. Przestrzegając pewnych zasad, możesz w ten sposób bardzo szybko zacząć na Allegro.

Biznes zacznij od tego, żeby polecić innym produkt, który osobiście najpierw sprawdzisz. Jeżeli jest to kosmetyk, to użyj go kilkakrotnie na sobie lub znajdź kogoś kto zrobi to za ciebie. Jeżeli jest to książka, przeczytaj ją, choćby z grubsza. Powinieneś wiedzieć co jest w środku, gdy ktoś Ciebie o nią zapyta.


Sprzedając tylko jeden produkt i jednocześnie go używając możesz stać się najlepszym specjalistą od tego produktu na Allegro. W opisie aukcji zachęć klientów do tego, aby zadawali pytania dotyczące produktu. Z chęcią udzielaj im odpowiedzi. Z czasem zbierz najczęściej zadawane pytania i dodaj je do opisu aukcji.

Z czasem opis uzupełnij komentarzami od klientów. Komentarze uważam za najsilniejsze narzędzie na Allegro. Polecam podzielenie komentarzy na sprawy, których dotyczą: produktu, sposobu i czasu wysyłki oraz jakości obsługi. Wyróżnij najważniejsze słowa i wyrażenia.

Znając już skuteczność produktu, aby zmniejszyć obawy potencjalnego klienta, w pewnym momencie wprowadź gwarancję 100% satysfakcji. Prawdopodobnie będziesz jedynym, lub jednym z niewielu, wśród sprzedających ten produkt na Allegro, którym oferujesz zwrot klientom pieniędzy, jeżeli produkt nie rozwiąże ich problemu. U mnie w ciągu kilku miesięcy na kilkaset sprzedanych kosmetyków zdarzyły mi się tylko dwa takie przypadki. Oczywiście oceń ryzyko u siebie, abyś nie poszedł z torbami.

Od początku dbaj o to, aby utrzymać jak najwyższą jakość obsługi i mile zaskakiwać tym klienta. Niech twoim najwyższym priorytetem będzie szybkość wysyłki. Tym bardzo szybko zyskasz sobie wielu stałych klientów. Ciekawostką jest fakt, że wcale nie potrzeba do tego codziennej obsługi i wysyłki! Dodatkowo zaskakuj klientów gratisami, dołączanymi do przesyłki.

Postaraj się też wyróżnić się ceną. Daj najwyższą cenę ze wszystkich sprzedawców tego produktu na Allegro. Tak, nie najniższą cenę, ale najwyższą. Ja cały czas utrzymuję wyższą cenę produktu niż konkurencja. Dzięki temu stać ciebie będzie na droższe metody marketingowe niż te, które stosuje konkurencja.

Na koniec jeszcze dodam jedno zdanie o właściwym wyborze tego jednego produktu. Z mojego doświadczenia wynika, że aby opłacało się sprzedawać jeden produkt na Allegro, to marża nie powinna być niższa niż 30% oraz cena końcowa produktu powinna wynosić minimum około 30 zł.