Czy wiesz co jest największą konkurencja dla Allegro? Nie, to nie jest eBay ani Świstak. To nie jest też żaden portal z pasażami. Nie są też nimi porównywarki cen. Nawet sklepy internetowe nie są wprost konkurencją dla Allegro.

Największą konkurencja jest… … Google. Przede wszystkim reklama w AdWords.

Dlaczego? Jeżeli przyjrzymy się temu jak najlepiej było zaczynać sprzedaż w sieci kilka lat temu, to dzisiejsza reklama w Google AdWords jest czymś co bardzo szybko i za niewielkie pieniądze można wykorzystać do pokazania innym co mamy na sprzedaż.

To prawda, ze Allegro daje cały system sprzedaży. A Google daje tylko reklamę. Jednak dziś jest dużo łatwiej niż kiedyś stworzyć stronę z ofertą i do składania zamówień. Bardzo szybko można też założyć sklep internetowy.

Reklama w Google może być dużo tańsza niż sprzedaż na Allegro. Pozostaje więc Ci dużo dodatkowej gotówki, którą możesz zainwestować w urządzenie swoich stron internetowych.

Jeszcze jedno – dziś dużo łatwiej niż jeszcze kilka lat temu jest obsługiwać strony internetowe, a nawet serwer. Nie potrzebujesz już administratora. Nie potrzebujesz programisty. Wystarczy raz postawić i już nie musisz więcej za to wszystko płacić. W tym momencie atuty Allegro, które załatwiało sprawę techniczna sprzedaży, też słabną.

Jestem przekonany, ze jeżeli dobierzesz sobie odpowiednie narzędzia i zastosujesz umiejętna kampanię w AdWords, to zyskasz dziś dużo więcej niż siłując się z konkurencją gotową sprzedawać z minimalnym zyskiem na Allegro.

Nadchodzi czas ekspertów, którzy nie potrzebują Allegro. To będzie czas ekspertów, którzy będą będą sprzedawać w Internecie za kwoty, które nie tylko zapewnią im godziwy zysk, ale również sprawią, że będzie ich stać na wysoką jakość obsługi.