Jeśli chcesz przekonać klienta to zakupu, to przede wszystkim najpierw musisz skierować swoja ofertę do klienta, który już potrzebuje tego co sprzedajesz. Na Allegro robisz to za pomoca tytułu aukcji. Na swojej stronie internetowej tytułem strony widocznej w pasku przeglądarki. Jeżeli ten warunek już spełnisz, teraz musisz przedstawić wszystkie możliwe argumenty, które przemawiają za tym, aby właśnie u Ciebie kupił.

Nie bój się napisać długiej oferty. Niech ona zawiera faktycznie wszystkie możliwe powody do kupienia. Najważniejsze abyś od samego początku skupił się na korzyściach dla kupującego. Nie zaczynaj od cech produktu. Jeśli chcesz aby właśnie od Ciebie kupowali, to musisz się wysilić i napisać dużo więcej niż jest na opakowaniu produktu.

Zwracaj uwagę nie tylko na korzyści z produktu, ale również z całej Twojej oferty, zaczynając od pomocy przed zakupem, poprzez dostawę, gwarancję, bonusy itd. Ważne przy tym, aby najpierw taką właśnie propozycję stworzyć. Podkreśl szczególnie te elementy oferty, które odróżniają Cię od konkurencji.

Jeżeli zaczynasz sprzedaż, to skup się po prostu na kilku produktach. Lepiej jeżeli zrobisz kilka szczegółowych opisów, niż gdybyś wrzucał cała masę produktów z takimi samymi opisami jak inni sprzedawcy. W ten sposób możesz nawet zacząć od sprzedaży tylko jednego produktu.

Pamiętaj aby taki długi opis odpowiednio sformatować, aby był czytelny i przejrzysty. Stosuj wypunktowania, numerowanie, zmienianie wielkości czcionek i kolorów. Wykorzystuj co jakiś czas kolorowe ramki i tła. Przedzielaj długi tekst zdjęciami. Niech ta oferta daje się łatwo przeglądać. Powinna ona wyglądać tak, że nawet kiedy przeczyta się tylko nagłówki, jest całkowicie zrozumiała.