Jak wygraćNieustannie jestem pytany o to, jak zacząć sprzedawać na Allegro, od jakich produktów, od jakich aukcji, jak je wyróżnić aby przebić się przez konkurencję. Moim zdaniem nie ma sensu przebijać się przez konkurencję. Lepiej od samego początku ustawić się poza konkurencja.

Jednym ze sposobów na to jest stworzenie swojej własnej unikalnej propozycji sprzedaży. Oto na czym to polega:

Wybierz swój wyjątkowy zestaw produktów. Niech on będzie inni niż mają pozostali sprzedawcy. Możesz wtedy sprzedawać to samo, co pozostali, ale z osobna. Jeżeli ktoś chce kupić kilka produktów, to kupi u Ciebie, bo zapłaci raz za przesyłkę.

Wybierz specyficzną niszę. Stwórz ofertę pod jakąś grupę osób. Nie adresuj tego co chcesz sprzedawać do wszystkich. Wybierz sobie tylko niektórych i do nich przemawiaj wszystkim co masz do dyspozycji: tytułem aukcji, kategorią, opisem. Mając klientów z jednej grupy zacznie to napędzać Twój biznes komentarzami od niej. Będą bardziej przemawiać później do innych, niż ogólne komentarze konkurencji.

Opisuj własne doświadczenia z produktem. Twój opis będzie wtedy unikalny, tak jak Ty jesteś unikalny. Rób własne zdjęcia. Pisz swobodnym językiem, tak jakbyś rozmawiał z klientem, a nie namawiał go usilnie do zakupu.

Oferuj własne bonusy do typowych produktów. Pakuj w specyficzny, lepszy od konkurencji sposób. Zaoferuj kontakt do siebie o innej porze niż inni. Stwórz cały zestaw takich cech, które odróżnią Cię.

Więcej jak to wszystko dokładnie zrobić, jakimi jeszcze cechami możesz sie wyróżnić i jak w ostateczności wygrać z konkurencja na Allegro dowiesz się z mojego już legendarnego, ale nadal aktualnego kursu: Jak wygrać z konkurencją na Allegro.