Większość osób, które sprzedaje na Allegro zaczynało od tego, że chcieli coś kupić i z tego powodu założyło swoje pierwsze konto na Allegro. Z tego powodu nazwą pierwszego konta na Allegro często jest nazwa, którą wygodnie jest się posługiwać, choć nie koniecznie ta nazwa jest dobra z punktu widzenia marketingu.

Jednak zdarza się, że z czasem ta nazwa może stać się dobrą marką.


Rumunek - największy na Allegro sprzedawca kabli i elektrycznych urządzeń połączeniowychPodczas jednego ze Spotkań Allegro poznałem Jerzego Ronkiewicza, który swoje pierwsze konto na Allegro zarejestrował w 2000 roku pod nazwą „Rumunek”. Dziś jest to największy sprzedawca kabli i elektrycznych urządzeń połączeniowych na Allegro. Swoją działalność gospodarczą prowadzi jednak pod nazwą „Sender”. Jego sklep internetowy znajduje się na stronie www.sender.pl. Jednak na Allegro sprzedaje jako „Rumunek”, bo właśnie na tym koncie rozpoczynał swoją aukcyjną sprzedaż.

Jerzy Ronkiewicz na szczęście świetnie promuje swoją nazwę z Allegro, nosząc nawet koszulki z napisem „RUMUNEK na Allegro.pl”. Dlatego bardzo dobrze jest zapamiętany pod tą nazwą, bardziej nawet niż pod nazwą swojej firmy.

Niezależnie jaką masz nazwę na Allegro, możesz ją promować podobnie, jak nazwę swojej domeny.