Wkrótce na Allegro będzie można sprzedawać nie tylko na aukcjach. Allegro da możliwość prowadzenia sprzedaży w formie podobnej do prowadzenia internetowego sklepu.

Będzie to możliwość wystawienia stałej oferty, bez konieczności odnawiania aukcji. Odnawianie wyświetlania będzie automatyczne. Nie będzie tego problemu, jaki jest przy aukcjach, że one zawsze kiedyś się kończą. Nawet przy sprzedaży w opcji Kup Teraz. W przypadku sklepów Allegro oferta będzie mogła wyświetlać się cały czas.

Sklepy będą najatrakcyjniejsze przede wszystkim dla tych, dla których wystawianie aukcji na Allegro jest za drogie. Dotyczy to szczególnie takich produktów, które rzadziej się sprzedają.

Maksymalny czas trwania aukcji to 2 tygodnie. Za każde wystawienie aukcji płacisz. Nawet jeżeli nic nie sprzedaż. W sklepach też będzie opłata za wystawienie, ale będzie ona dużo niższa. Dodatkowo właściel sklepu będzie obciążany opłatą miesięczną za sam fakt posiadania sklepu.

Z punktu widzenia klienta sklepy Allegro umożliwią szybkie dotarcie do oferty sprzedawcy, do którego klient ma już zaufanie.  Klient będzie mógł w wygodny sposób odnaleźć sprzedawcę Allegro i od razu przejść do oferty jego sklepu, bez konieczności przedzierania się przez aukcje innych sprzedawców.