Zniszczona przesyłkaZamówiłem kiedyś na Allegro książkę kucharską. Książka jest formatu A4. Ma prawie 500 stron wydrukowanych na kredowym papierze i oprawiona jest w twardą oprawę. Grubość i waga książki to odpowiednio 3,5 cm i 2 kg.

Książka została wysłana przez sprzedającego w… zwykłej papierowej kopercie A4. Efekt taki, jaki widzisz na zdjęciu powyżej (kliknij i zobacz w powiększeniu).

Nadszedł w stanie uszkodzonym

Ciężka i duża książka rozerwała kopertę. Poczta Polska umieściła przesyłkę w folii. Wcześniej na kopercie umieszczono informację, że przesyłka dotarła w stanie uszkodzonym.

Zniszczony róg książkiTo jednak nie zabezpieczyło przed zgnieceniem grzbietu ciężkiej w końcu książki. Poza tym cienka koperta nie zabezpieczyła okładki książki przed śladami po okrągłych pieczątkach Poczty (zdjęcie poniżej).Ślad po okrągłej pieczątce

Prowadząc sprzedaż internetową zatroszcz się o to aby dobrze zabezpieczyć przesyłkę przed ewentualnym zniszczeniem. Pamiętaj, że będzie ona przechodzić przez wiele rąk, może być czasem rzucana i trzymana razem z wieloma innymi przesyłkami. Opakowanie musi więc ją dobrze chronić.