Jest wiele powodów na to aby sprzedawać w internecie na Allegro. Możesz tam znaleźć duży ruch ludzi, którzy poszukują różnych towarów i usług. W większości są to ludzie gotowi szybko kupować.

Kiedy jednak zaczynasz sprzedawać na Allegro i twój biznes sprzedaży internetowej już się zaczyna rozwijać zaczynasz dochodzić do wniosku, że z tym Allegro nie jest tak wcale różowo. Jeśli nie miałeś na początku konkurencji, to szybko zaczyna się ona pojawiać. Aby wybić się w gąszczu ofert, musisz płacić za dodatkowe wyróżnienia. Za każde wystawienie i za każdą sprzedaż odprowadzasz niemałą prowizję. A najgorzej kiedy jest kiedy masz nawet spory ruch, ale nie masz oczekiwanej sprzedaży.

W takiej sytuacji koniecznie musisz pomyśleć o innych formach sprzedaży w internecie. Oto kilka takich metod, często skuteczniejszych niż sama sprzedaż na Allegro. 

  1. Otwórz sklep internetowy
  2. Prowadź bloga eksperckiego
  3. Stwórz wirtualny katalog produktów
  4. Nawiąż partnerstwa z osobami, które mają tę samą grupę docelową
  5. Otwórz sklep stacjonarny
  6. Promuj się za pomocą reklamy internetowej (np. Google AdWords, Facebook Ads)
  7. Rozwijaj swoją własną społeczność w serwisach społecznościowych
  8. Buduj swoją własną listę mailingową (zamiast korzystać tylko z tej, co buduje Allegro – nawet nie wiesz pewno, że to robisz).
  9. Promuj swoją własną witrynę firmową za pomocą tradycyjnych sposobów promocji (np. ulotki, reklama w prasie, targi itp.)

Są to sposoby, które stosują najwięksi sprzedawcy, którzy zaczęli kiedyś na Allegro. Nie wszyscy stosują wszystkie z tych sposobów. Trzeba wiedzieć, które najlepiej wybrać w danej sytuacji.

Więcej o tych metodach opowiem na webinarze Dlaczego nie należy sprzedawać na Allegro? Zarejestruj się tutaj, aby otrzymać bezpłatną wejściówkę.