Kolonizuj InternetW tej chwili na Ziemi wszystkie obszary są już podzielone. Każdy kawałek ziemi ma swojego właściciela. Kolonializm jest historią.

Dziś takim podbijanym miejsce stał się Internet. Ten nowy obszar działalności człowieka w dużej mierze to taki Dziki Zachód.

Wykorzystaj czasy w których się znalazłeś. Zaznacz w Internecie teren, który uznajesz za swój. W jaki sposób? Podziel się swoją wiedzą, pokaż w czym jesteś ekspertem.

Ja zacząłem od publikowania na blogu i wydawania elektronicznego biuletynu. Dzięki temu dotarłem do ludzi, których prawdopodobnie nigdy bym nie poznał. W Internecie często możesz nawiązywać i rozwijać kontakty, których w świecie rzeczywistym trudno byłoby realizować

Na przykład interesujesz się czymś, czym w Twoim mieście zainteresowałoby się najwyżej dziesięć osób. W Twoim województwie znalazłaby się ich setka. Ale w całej Polsce może ich już być nawet tysiąc. Prawdopodobnie jeszcze więc mógłbyś takich osób znaleźć na świecie.

Aby zbudować biznes wystarczy budować więzi i zaspokajać problemy osób, z którymi się kontaktujesz. Choćby przez dostarczanie im wiedzy, która ich interesuje. W rzeczywistym świecie, przy tak małej grupie docelowej, byłoby to dość trudne. Mógłbyś to robić na przykład przez jakieś czasopismo, które do nich dociera. Tak bardzo często jest wśród naukowców. Ich działalność jest jednak stale dofinansowana, a Ty masz na tym zarabiać!

Dziś za pomoca Internetu bardzo łatwo możesz zbudować biznes, który oferuje coś małej grupie docelowej. To jest ogromna przewaga marketingu internetowego nad marketingiem w świecie off-line.

Zacznij od przekazywania wiedzy. Od powiedzeniu innym ludziom w czym jesteś ekspertem. Jak to zrobić? Z pewnością najlepiej pomoże Ci w tym program szkoleniowy „Zarabiaj Na Wiedzy„. Ja sam tytuł wskazuje, program ten nie tylko nauczy Cię dzielenia się wiedzą, ale również pokaże jak zrobić z tego dochodowe przedsięwzięcie.

W czym czujesz się już choć trochę ekspertem? Co Cię najbardziej pasjonuje? Nie musisz wiedzieć wszystkiego. Wystarczy, że wiesz trochę więcej niż większość innych ludzi. Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał dowiedzieć się od Ciebie czegoś na ten temat. Musisz tylko nauczyć się… wbijać internetowe „paliki” i oznaczać w Sieci swój obszar, którego chcesz być właścicielem.