System is busy. System jest zajęty.Działalność w Internecie wymaga od sprzedawcy dużej dozy cierpliwości. Jest to dziedzina niesamowicie mocno oparta na technologii. I to w dodatku technologii, która stale zawodzi.

Może warto wiedzieć dlaczego tak jest, że to zawodzi. Powodem jest uniwersalność i wszechstronność. W uniwersalnym narzędziu jest taki ogrom różnych wpływających na siebie nawzajem powiązań i relacji, ze bardzo łatwo o jakieś niespójne działanie.

Programiści stałe pracują nad usprawnianie działania oprogramowania. Jednak jest tyle nieprzewidywalnych rzeczy, że moim zdaniem nigdy nie powstanie doskonałe oprogramowanie, które zawsze działać bez zarzutu. Chyba, że będzie to hermetyczne środowisko.

Dlatego do najbardziej kluczowych działań w swojej firmie powinieneś mieć specjalnie dedykowany komputer. Ja na przykład od 5 lat prowadzę sprzedaż na Allegro za pomocą tego samego komputera. Ma już nowszy sprzęt, ale do Allegro używam tego, który został specjalnie do tego skonfigurowany i nic więcej nie jest teraz na nim instalowane. Dlatego działa i będzie działać w przyszłości bez zarzutu.

Jeżeli jednak nie masz takiego komfortu i masz jeden komputer lub stałe musisz do niego coś doinstalowywac, to bądź cierpliwy i znoś jego kaprysy. Taka to już jest ta techologiczna strona sprzedaży internetowej.