Jeden z moich klientów, Ireneusz Wróbel, przeprowadził ze mną niedawno wywiad. Rozmawialiśmy między innymi o tym jak rozpocząć sprzedaż internetową. Przypomniałem sobie w jaki sposób ja rozpoczynałem. Wcale nie było oczywiste na początku, że to będzie coś, w czym będę się specjalizować. Ale takie często są początki. Jeśli nie wiesz od czego zacząć swój biznes, to koniecznie posłuchaj naszej rozmowy.

Na początku trzeba znaleźć swoją własną drogę. Możesz inspirować się tym co inni robią, możesz przyglądać się propozycją, które do ciebie napływają. Jednak to ty musisz ostatecznie podjąć odpowiedzialność za swoją decyzję czym tak naprawdę się zajmiesz. Moja recepta na to jak można rozpocząć sprzedaż internetową, to poszukanie swojej własnej pasji. U mnie to trochę trwało. Niby miałem stale do czynienia z internetem i marketingiem, ale bardzo długo nie potrafiłem tego połączyć.

Dopiero kiedy przeszedłem przez różne formy działalności, dotarłem do sedna. Znalazłem to, co najbardziej sprawiało mi frajdę. Jednak t, co robiłem wcześniej nie było bez znaczenia. Nabierałem bowiem doświadczenia, które do dziś procentuje. Czasami zdarza się, że trzeba dość długo szukać swojej własnej drogi.

Wiele osób pyta mnie co najlepiej sprzedawać w internecie? W rozmowie z Irkiem wyjaśniam co to dokładnie powinno być. Być może będziesz zaskoczony moją odpowiedzią. Ale zapewniam cię, że będzie to rzecz, która całkowicie wyróżni cię na tle konkurencji. Chodzi o to, abyś nie miał tego samego, co inni. I jest na to prosta recepta. Dowiesz się tego z powyższego nagrania wideo.

Jednym z najlepszych sposobów na to jak można rozpocząć sprzedaż internetową, jest sprzedaż tylko jednego produktu. Dzięki temu można skupić się na znalezieniu i dopracowaniu skutecznego sposobu marketingu. Można więcej czasu i środków przeznaczyć na zdobywanie wiedzy i umiejętności marketingowych. O wiele lepiej się współpracuje wtedy z dostawcą. Możesz mieć o wiele lepsze ceny i być konkurencyjnym. Łatwiej wystartować. Masz prostszą logistykę. Zalet jest naprawdę bardzo dużo. Szczególnie jeśli jeszcze skorzystasz z takiego gotowego systemu jak choćby Klienter.

Tym jednym produktem może być produkt fizyczny, ale może to też być produkt oparty na wiedzy. Na wideo wspominam, że dziś o wiele trudniej niż kiedyś jest zarabiać na wiedzy. Jeśli jednak zrobisz odpowiednie badanie runku i znajdziesz odpowiednią niszę, możesz dużo na tym wygrać. Może się okazać, że jest to jeden z tych sposobów który szybko może przynieść ci dochód. Jednak musisz najpierw dotrzeć do grupy ludzi, którzy tej wiedzy, którą posiadasz potrzebują. A do tego potrzebujesz już systemu marketingowego.

Wynika z tego, że sam produkt nie jest tak ważny, jak sposób w jaki będziesz docierać z informacją o nim do swoich potencjalnych klientów. Dlatego pytanie o rozpoczynanie sprzedaży internetowej stawiaj zarówno w kontekście tego co mógłbyś sprzedawać, ale również jak to będziesz sprzedawać. Osobom, które zaczynają zawsze polecam, aby rozpoczęli od udzielania się w internecie. Jednym z najlepszych sposobów jest prowadzenie bloga. W założeniu takiego bloga może ci pomóc choćby Ireneusz Wróbel.

Później łatwo pójść dalej i połączyć swojego bloga ze sklepem, z autoresponderem i innymi systemami do marketingu internetowego, choćby takimi jak Klienter. W ten sposób szybko można rozpocząć sprzedaż internetową, która będzie przyciągać coraz większy ruch, da ci klientów i będziesz na niej zarabiać.