Komputery na warsztatachW sprzedaży internetowej mamy dwie istotne sfery wiedzy i umiejętności: elementy sprzedażowe i elementy technologiczne. Przede wszystkim powinieneś bardzo dobrze poznać elementy sprzedażowe. To jest główny klucz do sukcesu w każdym biznesie.

Jeżeli znasz się na sprawach technologii internetowej, ale nie znasz się na sprzedaży to jeżeli nie zainwestujesz w wiedzę na temat marketingu, to nie masz szans na sukces w e-biznesie. Większość informatyków nie potrafi sprzedawać i jak to mówi Wanda Loskot „nie potrafiliby sprzedać wody na pustyni”.

Będą ślęczeć nad tym aby stworzyć większy bajer na stronie internetowej. Tak, aby inni ich podziwiali „jaka to wspaniała strona”. Będą wykorzystywać najnowsze technologiczne rozwiązania. Będą dbać o to, aby użytkownikom Internetu dostarczyć jak najwięcej informacji.

Najczęściej jednak zapominają kim jest ten użytkownik Internetu, kim są osoby, które mają korzystać z tego co oni przygotowują. Niezwykle rzadko zdają sobie sprawę, jak bardzo ważne jest znać swojego klienta i co powinno być tak naprawdę celem tego co robią.

W o wiele lepszej sytuacji są osoby, które znają sprzedaż tradycyjną i tylko muszą nauczyć się ją zastosować w Internecie. Jeżeli z powodzeniem prowadzisz firmę od jakiegoś czasu, ale nie miałeś dotąd pojęcia jak wejść ze sprzedażą do sieci, to zapewniam Cię, że jest to wcale aż tak bardzo różne od sprzedaży tradycyjnej. Trzeba tylko wiedzieć, którą technologię należy zastosować  do wdrożenia w życie tego, co działa już od dawna poza Internetem.

Prawdą jest, że sprawy techniczne można oddelegować.  Z mojej praktyki wynika, że warto jednak poznać choćby podstawowe elementy technologii, aby wiedzieć czego należy wymagać od innych.

Dziś technologia nie jest tak skomplikowana, jak to było kiedyś. Dziś nie trzeba pisać  każdej strony internetowej od zera. Bez umiejętności programowania i znajomości HTML możesz tworzyć strony, które będą same się zmieniały i dostosowywały do osób, które je odwiedzają. Nie trzeba być grafikiem, aby stworzyć ilustracje do Internetu. Mając odpowiedni serwer nie trzeba już martwić się o FTP (nawet nie musisz wiedzieć co to jest). Bez konieczności programowania możesz sprawić, że będziesz automatycznie sprzedawać i pobierać pieniądze w Internecie.

Dziś możesz nauczyć się tego wszystkiego, nawet jeżeli w tej chwili umiesz jedynie korzystać w internetowej przeglądarki i poczty email. Tylko w jaki sposób najlepiej się tego nauczyć?

Czy korzystasz z podręczników do programów komputerowych? Czy uczestniczysz w warsztatach komputerowych na żywo? Czy wystarczają Ci instrukcje pisane, czy też wolisz instrukcje wideo?

Moi klienci najbardziej sobie chwalą dostęp do instrukcji wideo oraz możliwość zadawania specjalistom pytań na żywo. Dlatego w Szkole Sprzedaży Internetowej główny nacisk będzie postawiony właśnie na te dwa elementy.

Znajdziesz mnóstwo gotowych wideoinstrukcji,  dostępnych natychmiast do obejrzenia i odsłuchania, jak tylko będziesz chciał wdrożyć w życie jakąś technologię. Możesz krok po kroku powtórzyć to, co zobaczysz na filmie. Możesz zatrzymywać w dowolnym momencie i robić to we własnym tempie.

Niekiedy jednak to nie wystarcza. Od czasu do czasu zdarza się, że natrafiasz na problem, który nie pojawił się na filmie. Co wtedy? Najczęściej próbujesz zmagać się z nim sam. Spędzasz kilka godzin na próbach i nic. A gdyby tak zapytać kogoś?

Dlatego w Szkole Sprzedaży Internetowej jest forum, a właściwie różne fora. Są oddzielne fora technologiczne na różne tematy. Jeżeli zmagasz się z problemem związanym z blogiem, masz do dyspozycji ekspertów od blogów. Jeżeli masz problem z wstawianiem wideo na stronę, to wpisujesz pytanie na forum o multimediach. Jeżeli nie potrafisz poradzić sobie z wystawieniem produktu na Allegro bądź na Ekademii, to masz do dyspozycji forum użytkowników danej platformy.

Ale to nie wszystko. Możesz też zadawać pytania na żywo. Czasami trudno jest opisać problem. Łatwiej go pokazać bezpośrednio na ekranie komputera i opowiedzieć o nim. Dlatego w Szkole Sprzedaży Internetowej będą wyznaczone terminy bezpośrednich spotkań z ekspertami.

Na żywo przez Internet możesz zadać pytanie, pokazać problem na ekranie swojego komputera i nawet udostępnić swoją myszkę i klawiaturę do obsługi ekspertowi. I to wszystko bez konieczności ruszania się z domu czy z firmy!