Z książkami przy komputerzeKiedy zdobywałem pierwsze doświadczenia w sprzedaży, to w dużej mierze zdobywałem ją z książek, z kaset magnetofonowych i z seminariów.  Choć miałem też swoich trenerów.

Swoje pierwsze umiejętności sprzedaży zdobywałem w marketingu sieciowym (MLM). To była zwykła tradycyjna sprzedaż poza Internetem.

W MLM moimi trenerami były osoby z tzw. górnej linii struktury sieciowej. Są to osoby, które mają już większą grupę i większe doświadczenie. Korzyści z udziału w zyskach sprawiały, że te osoby miały interes w tym, aby jak najlepiej pomóc innym. Dzięki temu umiejętności sprzedaży można było uczyć się od lepszych. Można podpatrywać u innych to, co najlepiej się sprawdza.

Jednak najwięcej czasu poświęcałem na czytanie książek, słuchanie kaset i uczestniczenie w seminariach. Materiały były dostarczane regularnie i każda z tych form nauki okazywała się niezwykle przydatna. Świetnie one wzajemnie się uzupełniały i sprawiały, że można było uczyć się od najlepszych. Nawet od tych, którzy mieli już tak duże grupy, że trudno byłoby spotkać się z nimi osobiście.

Para w tańcu latynoamerykańskimZ kolei kiedy uczyłem się tańczyć, to w ogóle nie korzystałem z żadnych książek! Sporadycznie podpatrywałem jakieś pokazy taneczne na wideo. Jednak podstawowym źródłem wiedzy był trener.

Moja trenerka tańca sportowego nie tylko dokładnie opowiada mi, którym mięśniem mam pracować aby wykonać dany ruch. Nie tylko pokazuje kroki, aby ją naśladował. Czasem przyciśnie mnie, abym fizycznie odczuł, w którym miejscu, dana partia ciała ma zareagować. Sprawia również, że ćwiczę mocniej niż gdybym był zdany tylko na siebie. Stale powtarza „nie przerywaj, ćwicz dalej, dasz radę…”. To sprawia, że wychodzę poza strefę komfortu. Nigdy nie nauczyłbym się tak tańca sportowego, gdyby nie osobisty trener. Jeżeli oglądałaś „Taniec z gwiazdami” to wiesz o co chodzi.

A jak to jest z nauką sprzedaży internetowej? Czy tu wystarczy taka nauka w większości z gotowych nagranych materiałów jak w przypadku sprzedaży w MLM, czy też lepiej mieć trenera, jak w przypadku sportu. Ciekaw jestem co o tym sądzisz?

A może chcesz sprawdzić jak działa nauka sprzedaży internetowej z instruktorem?

Jeśli tak, to zapraszam do programu Telewizji Internetowych Sprzedawców. Premierowy program możesz obejrzeć na żywo w Internecie już we wtorek 10 listopada 2009 r. o godz. 20:00. Aby otrzymać link do darmowej rejestracji, zgłoś się już teraz na stronie SprzedawcaInternetowy.TV.