Ze sprzedażą internetowa jest trochę tak jak z telewizją. Wszyscy wiedzą jak to działa z zewnątrz. Każdy umie włączyć, wyłączyć, przełączyć program, ściszać i robić głośniej. Niektórzy znają jeszcze inne funkcje pilota. Jednak mało kto rozumie elektronikę telewizora, zasadę przesyłania programu, czy też w ogóle tworzenie programów telewizyjnych.

Oto nawet jeszcze lepszy przykład. Mój teść brał kiedyś udział w programie Milionerzy. Miałem przyjemność wtedy pojechać z nim do Warszawy i wziąć udział na żywo w nagraniu programu.

Okazało się, ze w studio wygląda to zupełnie inaczej niż w telewizji. Muzyka była niesamowicie cicha. Przez to nie było takiej atmosfery grozy jak w telewizji. Hubert Urbański wydawał się bardziej skupiony. Zabawny wydawał się być dopiero w przerwach między nagraniami. Ludzie na widowni siedzieli znudzeni. Niektórzy czytali książki lub czegoś się uczyli. Klaskanie nie byli wcale naturalne. W studiu była osoba, która cały czas dawała znaki kiedy to robić.

W sprzedaży internetowej od kuchni też inaczej patrzysz na emaile, które rozsyłasz do tysięcy ludzi, niż na emaile które dostajesz. Inaczej od środka wygląda planowanie automatycznych publikacji na stronie, niż kiedy śledzisz regularnie prowadzony blog. O tych właśnie rzeczach dowiadujesz się na moich warsztatach, a także w emailach i na stronach.

Przebywając ze mną ryzykujesz więc, ze odkryję przed Tobą tę kurtynę i ujrzysz za nią to, co niekoniecznie będziesz rozumieć, a może i nawet nie spodoba ci się. Ja pokazuje ci jednak prawdę. Tak właśnie wygląda i działa sprzedaż internetowa. Jeżeli kupujesz już w Internecie, to nawet nieświadom, jesteś częścią jej mechanizmów. Czy nie lepiej być po jednej i po drugiej stronie?

Uczestnicy moich warsztatów, od momentu kiedy zaczynają korzystać z moich instrukcji mówią, że po jakimś czasie radzą sobie z niesamowicie dużą liczbą nowych rzeczy w komputerze. Ich znajomi dziwią się co oni teraz takiego robią?! Całkowicie jest im to obce.

Takie jest właśnie ryzyko, kiedy trafisz pod moje skrzydła :) Zaczynasz wyprzedzać swoją wiedzą o internecie całą masę ludzi w swoim otoczeniu. Zapewniam cię, dla większości będzie to niezrozumiałe czym się teraz będziesz zajmować.