Sklep internetowy WĘC Twój JubilerJeden z moich klientów prowadzi w Krakowie sklep jubilerski. Oprócz tego również sprzedaje biżuterię w sklepie internetowym. Sklep prezentuje się okazale, jednak (kiedy to teraz piszę)  wygląda jak zwiększość innych sklepów jubilerskich w sieci.

Pisałem wcześniej o tym jak ważne jest, aby przekazywać w sprzedaży internetowej emocje. Teraz pokażę Ci jak można to zrobić w bardzo prosty sposób.

Grzegorz Filipiak, który obsługuje sklep WĘC Twój Jubiler, jest właśnie uczestnikiem warsztatów Multimedia Na Blog. Niedawno zrobił na warsztatach film, który zobacz w jak prosty sposób ożywił zykłe zdjęcia biżuterii.

[yt1]NuYSyqai5Qw[/yt1]

Czy poczułeś jak dużo emocji wprowadziła odpowiednio dobrana muzyka? Do tego dodany odpowiednio dopasowany ruch zwykłych zdjęć i od razu przekazuje to dużo silniejsze emocje niż tylko statyczne fotografie.

Wyobraź sobie swój sklep internetowy, w którym zdjęcia zaczynają się poruszać. Pokazują towar z różnych stron. Wprowadzają Twojego potencjalnego klienta w nastrój, zbliżony do tego, jaki będzie przeżywał kiedy już kupi ten produkt od Ciebie.

To jest właśnie bardzo prosty sposób zwiększenie konwersji sprzedaży wśród osób, które już odwiedzają Twoj sklep. Emocje i wyróżnienie się na tle konkurencji – to jest to co tu działa. Warto zrobić to już teraz, aby wykorzystać jak najszybciej ten drugi element.

Już niedługo ogłoszę zapisy na następną edycję warsztatów „Multimedia Na Blog„, na których w ciągu kilku tygodni każdy może nauczy się robić takie emocjonalne prezentacje i tym samym zwiększy przychody ze swojego internetowego sklepu.