Od jednych z moich klientów,  Kazimierza Korpowskiego i Marcina Moskwę, prowadzących serwis DrukowaneObrazy.pl otrzymałem fantastyczny upominek – obraz z mojego wyjazdu do USA. Konkretnie jest to wydrukowane zdjęcie na płótnie specjalnymi farbami, całość nawinięta na drewnianą ramę.

Postanowiłem o tym napisać, bo oprócz samego obrazu, bardzo spodobał mi się sposób opakowania, który pokażę Ci na zdjęciach.

Obraz został najpierw owinięty szczelnie cienką, przezroczystą folią. Na rogach zostały nałożone grube, sztywne trójkątne kartoniki.

Tak zabezpieczony obraz został dodatkowo bardzo szczelnie zawinięty w folię powietrzną (bąbelkową). Dzięki temu nie ma obawy o to, że obraz ulegnie przypadkowemu zgnieceniu.

Płótno jest nawinięte na drewnianą ramę i na środku bardzo można by zrobić bez tego dziurę.

Całość została zapakowana w specjalnie dociętą do tego tekturę i szczelnie zaklejone szarą taśmą do pakowania.

Jeżeli prowadzisz sprzedaż wysyłkową, to bardzo ważne jest aby właśnie tak wielokrotnie zabezpieczać przesyłkę. Folia powietrzna jest jednym z najlepiej nadających się do tego materiałów. Dodatkowa folia na obrazie sprawia, że odwijając folię powietrzną, która była tutaj dużych rozmiarów, przypadkiem nie uszkodzi obrazu.

Jednym słowem jest to pakowanie warstwowe. Dzięki temu, że nie jest to jedno opakowanie, klient otwierając przesyłkę stopniowo pozbywa się bardziej twardych warstw, dochodząc do tych delikatnych.

Gdyby zastosować tylko twarde opakowanie, powstałoby ryzyko uszkodzenia towaru w trakcie rozpakowania. Gdyby stosować tylko delikatne opakowanie, nie zabezpieczyłoby to przed uszkodzeniem w trakcie transportu.