Pokaż jak pakujeszOpisywałem niedawno sposób zapakowania jednej z przesyłek, którą otrzymałem w wyniku transakcji na Allegro. Jeden z czytelników po przeczytaniu tego artykułu napisał:

Ładne zdjęcia:)
Nie ma jak tu uroki kupowania na Allegro, ale przynajmniej doszła trzeba to docenić  ;)

Dla Ciebie, jako sprzedawcy internetowego, to doświadczenie powinno być cenną wskazówką na to, w jaki sposob możesz wyróznić się na Allegro. Wystarczy, że pokażesz w jaki sposób pakujesz swoje przesyłki.

Ze świeczką szukać na Allegro takich co nie tylko piszą, ale również pokazują jak pakują sprzedawane przez siebie towary. Jak dotąd znalazłem tylko jednego takiego sprzedawcę!

Firma ProMobile, która sprzedaje notebooki, w opisach swoich aukcji podaje link do pliku PDF, w którym szczegółowo opisuje i ilustruje zdjęciami cały proces pakowania. Kliknij tutaj, aby zobaczyć ten plik.

Zobacz jak to od razu wzbudza większe zaufanie. Na własne oczy klient może się przekonać, że towar nie tylko jest bezpiecznie zapakowany, ale również dyskretnie zakryty.

Jeżeli Twój klient raz zakupi od Twojej konkurencji i nie będzie zadowolony ze stanu w jakim przyszła do niego przesyłka, to pokazując Twój sposób pakowania zachęcisz go do zakupów właśnie u Ciebie. Oczywiście najważniejsze jest aby pakować w sposób, jaki oczekiwałby tego klient!

Jeżeli dotąd nie opisywałeś w aukcjach w jaki sposób pakujesz towar, to zrób to jak najszybciej. A najlepiej przy następnej wysyłce sfotografuj paczki i umieść ich zdjęcia na stronie aukcji lub choćby na swojej stronie „O mnie”.