Pisałem już o tym, że otrzymałem tuż przed świętami fantastyczny prezent w postaci obrazu ze zdjęcia. Teraz chciałbym przedstawić jak marketingowo i pod kątem klienta bardzo dobrze została wykorzystana duża powierzchnia na opakowaniu przesyłki.

Kiedy otrzymałem przesyłkę, od razu rzucił mi się w oczy duży czarny napis na białym tle „OSTROŻNIE! OBRAZY!”. Jest to świetny sposób na dodatkową ochronę przesyłki. Każdy kto na nią spojrzy będzie bardziej uważał. Szczególnie ważne to jest w transporcie, aby na przykład przesyłka nie była rzucana.

Z obydwu stron przesyłka była oznaczona czerwonymi symbolami kruchej zawartości (znak kieliszka). Bardzo duże i bardzo widoczne nalepki.

Z obu stron przesyłki były też duże, czytelne adresy stron internetowych (które od razu mówiły co ta firma sprzedaje) wraz z danymi teleadresowymi. Podoba mi się  wspólne hasło marektingowe: „Sposób na piękniejszy dom…”. O nazwach domen www.DrukowaneObrazy.pl i www.ListwyDekoracyjne.pl nie będę się rozpisywał, bo miałem duży udział w tym, że właśnie takie zostały wybrane ;) Najważniejsze, że adresy internetowe są widoczne dla każdego, kto ma styczność z przesyłką. Zawsze jest to doskonała okazja do reklamy.

Bardzo dobrze, że sprzedawca umieścił na opakowaniu informację o tym co należy zrobić w przypadku widocznych uszkodzeń przesyłki. W ten sposób w momencie odbioru przesyłki przypomina klientowi, aby ją obejrzał razem z kurierem.

Podsumowując, przygotowując opakowanie swojej przesyłki zadbaj zarówno o elementy dbające o reklamę Twojej firmy, jak i o elementy troszczące się o klienta.