Multimedia Na Blog - warsztatyPo woli zmierza ku końcowi pierwsza edycja warsztatów „Multimedia Na Blog„. Pierwsi uczestnicy kursu potrafią już przygotowywać obrazki do Internetu, dodawać do nich napisy, nagrywać głos i łączyć go z muzyką, nagrywać i edytować instrukcje wideo oraz filmy. Potrafią też wstawiać to wszystko na blog.

W pierwszej edycji warsztatów każdy uczestnik szkolenia otrzymał ode mnie do dyspozycji specjalny blog ekspercki, na którym mógł ćwiczyć swoje umiejętności. Zastanawiam się, czy w następnej edycji warsztatów nie podarować na zawsze każdemu takiego bloga. Dzięki temu, każdy kto nie ma nawet jeszcze bloga, nie tylko nauczy się wstawiać multimedia, ale będzie miał po warsztatach gotowy własny serwis internetowy. Ciekaw jestem co o tym sądzicie?

Niedawno ćwiczyliśmy tworzenie filmów. Każdy kto uczestniczył w warsztatach w ciągu godziny miał swój pierwszy film na blog! Jak to jest możliwe? I to w dodatku przez Internet?

Po prostu ćwiczę to z każdym w praktyce. Nie chodzi o to, że tylko dostajesz ode mnie instrukcję wideo. Co tydzień spotykamy się na 3 godziny. W tym czasie pokazuję Ci co masz zrobić i sprawdzam jak sobie radzisz. Jeśli masz z czymś problem, to za pomocą specjalnego oprogramowania „podchodzę” do Ciebie i pomagam Ci. Oglądam co masz na ekranie swojego komputera, pokazuję Ci co ja mam na swoim, rozmawiamy i wyjaśniamy wszelkie wątpliwości.

A jakie są tego efekty, możesz przeczytać relację na blogu Basi Szumockiej: Jak szybko i za darmo zrobić krótki film reklamowy?