Osoby kupujące na Allegro często poszukują różnych okazji. Najszybciej takie okazje można upolować przeglądając kończące się aukcje. Jest wtedy większa szansa, że jeżeli znajdziemy coś interesującego w atrakcyjnej cenie, to nikt nie zdąży przebić naszej oferty. Oczywiście mówię tutaj o aukcjach z licytacją.

Kończące się aukcje na Allegro

Przy okazji przeglądania tych aukcji z licytacją, na liście kończących się aukcji są widoczne również kończące się aukcje ze stałą ceną, czyli z opcją Kup Teraz. Warto wykorzystać ten fakt do tego, aby Twoje aukcje Kup Teraz kończyły się w czasie, kiedy jest największa liczba osób odwiedzających Allegro.

Najwięcej wejść na Allegro jest w godzinach 20-23. Przykładowo w sobotę o godzinie 21:20 zakończyła się jedna z moich aukcji. W ciągu 13 pełnych dni od momentu wystawienia było na nią 2986 wejść. 24 godziny później, w momencie zakończenia aukcji liczba wejść wyniosła 3853.

Oznacza to, że w pierwszych 12 dniach było średnio 10 wejść na godzinę. W ciągu ostatnich dwóch dni ta średnia wyniosła już 18 wejść na godzinę! A w ciągu ostatniej godziny było aż 40 wejść!