Chyba już każdy to wie, że do prowadzenia biznesu w internecie potrzebne są strony internetowe. Dziś jest całe mnóstwo sposobów na założenie stron www. Wiele z nich jest całkowicie darmowych, niektóre są dostępne w pakietach hostingowych, a jeszcze inne wykonywane są na indywidualne zamówienie przez projektantów stron.

Niestety wiele z tych stron internetowych nie spełnia swojej podstawowej funkcji biznesowej: nie doprowadzają do sprzedaży! Jest cała masa stron, które są tylko po to tworzone, aby nazywało się, że firma ma stronę internetową.

Warto abyś na początku zorientował się jakie są rodzaje stron internetowych, abyś wiedział co z tego wybrać dla siebie.

Stroną internetową może być bowiem już choćby strona na Allegro. Wiele osób od tego zaczyna. Zaczyna sprzedawać na Allegro i ma tam więc swoje strony.

Absolutnie nie należy na tym jednak poprzestać. Koniecznie powinieneś mieć też niezależne strony, choćby jedną prostą stronę HTML, i obowiązkowo we własnej domenie.

Stroną internetową może być również strona na Facebooku. Ale to też nie jest niezależna strona. Chyba, że prowadząc biznes nie zależy ci na jego niezależności. Nie zależy ci na tym, że mogą ci stronę skasować lub nie zależy ci, że twoja konkurencja reklamuje się na twojej stronie.

Dobra, ale może zacznijmy od początku. Od tego jakie są w sumie rodzaje stron internetowych. Dziś przedstawiam pierwszym rodzaj stron, te które najłatwiej jest założyć.

Więcej podobnych wskazówek znajdziesz na webinarze.