W jednym z ostatnich moich komentarzy na tym blogu poradziłem aby potraktować problem jako okazję do większej kreatywności. Zazwyczaj kiedy coś idzie nie tak, a w sprzedaży internetowej przygotuj się na to, ze bardzo często tak będzie, to czujemy się sfrustrowani. Złościmy się na sytuacje, szykany winnych.

Ile jednak zmarnowanej wtedy jest energii? Czy ta frustracja ulepsza jakoś nasz świat? A po to właśnie powinieneś prowadzić działalność oparta na własnej pasji, aby inni brali Twoje zaangażowanie garściami. A co mają brać, kiedy ty jesteś sfrustrowany?

Zdaje sobie sprawę, ze czasem trudno tak od razu zmienić nastawienie. Pozwól sobie na chwile załamania, ale postarah się jak najszybciej pozbierać i zamienić porażkę w sukces.

Pomyśl kreatywnie. Gdybyś nie miał tej możliwości, która ci nie wyszła. Gdybyś w ogóle nie miał szansy próbować. Po prostu nie istniała by ta możliwość. Czyli nie miałbyś porażki, bo w ogóle nie podjąłbyś tej próby. To co byś wtedy zrobił?

Jeśli chciałbyś osiągnąć jakiś cel, jakiś efekt, na przykład w pozbyciu się jakiegoś tam problemu lub stworzenia czegoś nowego, to gdyby ta opcja, która ci się nie powiodła, w ogóle nie istniała, to po prostu byś jej nie podejmował. Kiedy coś nie istnieje, to nawet nie wiemy, ze nie istnieje. Bo jej nie ma.

Trochę to wydaje się zawile. Wiec uprośćmy to. Podam analogie.

W twoim komputerze popsuła się myszka. Jesteś sfrustrowany i zawiedziony. Jesteś zły na producenta, jesteś zły na sprzedawcę, bo powiedzmy co dopiero ją kupiłeś.

A gdyby myszek komputerowych jeszcze nie wymyślono? Cóż, wtedy nie miałbyś tej frustracji. Bo nie kupiłbyś sobie myszki w ogóle. Może kupiłbyś sobie joystik. Czy ktoś jeszcze pamięta czasy kiedy właśnie do poruszania na ekranie w poprzednikach PCetow używało się joysticki? W PCetach to właściwie przed myszkami była tylko klawiatura.

A wiec zamiast się frustrować, naucz się używać klawiatury. W ten sposób może nareszcie odkryjesz zalety skrótów klawiaturowych. Zapewniam Cię, ze ich znajomość często bardzo przyspiesza obsługę wielu programów komputerowych.

Tak, naprawdę można obsługiwać Windows za pomocą samej klawiatury. Gdyby myszka ci się nie popsuła nigdy byś tego nie odkrył. A dzięki temu problemowi, dzięki porażce, odnosisz sukces bo nauczysz się czegoś nowego. Musisz tylko podchodzić do problemów kreatywnie i szukać nowego rozwiązania.

Życzę ci aby co jakiś czas wyłączono ci prąd na dłużej. Ile nagle nowych możliwości spędzania czasu można wówczas odkryć na nowo, kiedy nie działa telewizor, komputer, czy radio. No tak, ale zapomniałem, ze dziś mamy iPhony i inne mobilne urządzenia.