Wybierz jedną rzecz, którą chciałbyś w życiu rozwinąć. Nie ma znaczenia którą, po prostu wybierz.

Weź czystą kartkę papieru formatu A4 i zacznij pisać. Co byś chciał w tej dziedzinie osiągnąć? Do czego chciałbyś lub chciałabyś dojść? Nieważne kiedy. Po prostu pisz. Zacznij teraz!

W trakcie pisania zaczną Ci przychodzić do głowy różne pomysły. Niektóre będą takie, o których już wcześniej myślałeś. Ale będą też takie, które przyjdą Ci do głowy po raz pierwszy. Zapisz je wszystkie.

Kiedy dojdziesz do końca strony, zatrzymaj się. Przeczytaj to co napisałeś. Wybierz coś co czujesz, że chciałbyś osiągnąć jak najszybciej. Wybierz jeden cel, na którym zależy ci w tej chwili najbardziej.

Zastanów się, czego potrzebujesz aby to osiągnąć. Co musisz zrobić najpierw? Czy potrzebujesz jakiejś dodatkowej wiedzy albo specjalnych uprawnień? Czy konieczne są do tego jakieś pieniądze? W jaki sposób mógłbyś je zdobyć? Czy są potrzebne do tego jeszcze jakieś inne środki? Może potrzebujesz pomocy innych ludzi? Ile potrzebujesz czasu?

Wyobraź sobie jak będziesz się czuł, kiedy to osiągniesz. Co wtedy zrobisz? Jak to uczcisz? Kto będzie się z tobą razem cieszył? Zastanów się nad tym dłużej.

Czy czujesz, że mógłbyś się temu całkowicie poświęcić?

Jeśli tak, to znalazłeś swoją pasję!

Jeśli nie, to zrób jutro to zadanie ponownie. Wybierz kolejną rzecz.

Gwarantuję, że w ten sposób w ciagu kilku dni, a w najgorszym przypadku, w ciągu kilku tygodni odnajdziesz swoją pasję!