Jeśli nie masz jeszcze swojego biznesu w internecie, jeśli jeszcze nic nie sprzedajesz i ciągle myślisz jak się tym zająć, to zacznij prowadzić blog. Już pewno kiedyś o tym pisałem ;)

Prowadzenie bloga zmusza do wyciągnięcia swoich zainteresowań i pasji na zewnątrz. Kiedy nie wiesz jeszcze co powinieneś sprzedawać, zacznij po prostu pisać o tym, co fascynuje cię na co dzień. Wyszukuj sprawy z bieżącego dnia, zarówno te dobre i te złe. Nabierz do nich trochę dystansu i zacznij się nimi bawić. Obserwuj je z boku. Tak jakby to było życie innej osoby, a nie twoje.

Kiedy jesteś w środku swojego życia, szczególnie kiedy jest ono naszpikowane trudnościami, wtedy niezwykle łatwo zatopić się w swoich smutkach i skupić się na sobie i na narzekaniu. Aby być szczęśliwym i odnieść sukces, choćby nawet najmniejszy, musisz nastawić się na myślenie o innych.

Prowadzenie bloga jest świetną okazją do przemyśleń, do zmagania się z trudnościami i do spojrzenia na siebie z innej perspektywy. Aby tę okazję wykorzystać musisz oczywiście odpowiednio się nastawić. Na inny punkt widzenia. Blog pomaga to osiągnąć.

Wyobraź sobie, że to nie ty piszesz bloga. Wyobraź sobie, że jesteś tylko czytelnikiem. Co byś chciał aby  na takim blogu było?

Pisz o sobie z dystansu. Odnoś się do tego co przydarza się w twoim życiu z podejściem politowania dla trudności i entuzjazmu dla dobrych rzeczy. Choćby tych najmniejszych.

Przyjmij postawę obserwatora  i doradzy dla samego siebie. Nie utożsamiaj się ze sobą za bardzo. To bardzo ważne. Pilnuj się aby nie popadać w przygnębienie. Dbaj o dużą dozę radości i uśmiechu. Zmuszaj się nawet do tego.

Pamiętaj, aby osiągnąć sukces, a nawet żeby być szczęśliwym, musisz przyciągać do siebie innych ludzi. A to uda ci się tylko wtedy, kiedy będziesz miał w sobie iskrę pogody ducha. Choćby nie wiem jak, musisz ją z siebie wykrzesać. Regularne pisanie bloga pomoże ci w tym.

Szukaj pozytywnych aspektów swojego życia. Tego przeszłego, konieczne tego teraźniejszego oraz wybiegaj też w przyszłość, twórz plany.

Jeżeli nie układa ci się w życiu, to staraj się pokazać to na blogu w… krzywym zwierciadle. Niech twoje życie osobiste i praca będą widziane jak w gabinecie śmiechu, gdzie lustra wyginają rzeczywistość, przesadnie wyginając obraz tego co jest „naprawdę”. W ten sposób stopniowo nabierzesz dystansu do samego siebie.

Szukaj w życiu okazji, które sprawiają ci przyjemność. Jeśli takich nie ma, spraw aby te rzeczy co się dzieją, takimi się stały. Właśnie te „krzywe lustra” dlatego są ci potrzebne.

Kiedy zaczniesz w ten sposób emanować z ciebie radość i dystans do codzienności, zaczniesz przyciągać do siebie czytelników, którzy będą podzielać twoje spojrzenie na świat. Wtedy zacznij się nastawiać na ich potrzeby. Cały czas idąc za swoją przyjemnością. Pomalutku odkrywaj swoją pasję.

Z jednej strony sam zaczniesz sobie zdawać sprawę co jest tym, czemu mógłbyś poświęcić resztę życia. Wtedy inni zaczną to też zauważać. Zdziwisz się jakich ciekawych nowych ludzi wtedy poznasz. Będziesz ich wciągać w to, co robisz na co dzień. I będzie to dla nich niezwykle wartościowe. Jednocześnie będziesz dostrzegać coraz więcej okazji wokół siebie na lepsze życie.

Prowadzenie bloga powinno być jak pisanie dziennika. Nie jak pamiętnika, ale dziennika. Wtedy bowiem piszesz również dla innych.

Zachęcam cię do prowadzenia bloga. Jeśli masz już pasję, a może nawet już własny biznes, to zaraź innych tym co robisz, co cię pasjonuje. Zrób to poprzez blog ekspercki.

A jeśli nie masz jeszcze biznesu albo nie odkryłeś swojej pasji, to zacznij prowadzić choćby zwykły blog.

Tak czy tak, jak założyć blog dowiesz się na stronie BlogDlaEksperta.pl. Przede wszystkim uzyskasz informację o warsztacie, jak wykorzystać blog w biznesie. Dostaniesz też instrukcje jak za darmo założyć dowolny inny blog, który mam nadzieję będzie przyczynkiem do rozwoju bloga eksperckiego opartego na pasji, którą w międzyczasie w sobie odkryjesz.