© kbuntu - Fotolia.com

Dziś praktycznie nie opłaca się tworzyć gotowych stron html pisząc je w całości w kodzie HTML. Rzadko bowiem tworzy się pojedyncze strony, tylko z reguły od razu całe witryny. A nawet jeżeli pojedynczą stronę się tworzy, to często zawiera ona dynamiczne elementy, które mogą czy nawet powinny się automatycznie zmieniać.

W dzisiejszym internecie, a szczególnie w e-biznesie trzeba się nastawić na strony tworzone dynamicznie. Najczęściej stosuje się do tego systemy zarządzania treścią, tzw. CMS (Content Management System). W ostatnich latach najpopularniejszym systemem CMS stał się WordPress. Jest to darmowy system napisany w PHP, stworzony pierwotnie do prowadzenia blogów.

© kbuntu – Fotolia.com

WordPress jest bardzo elastyczny jeśli chodzi o dostosowywanie jego do własnych potrzeb. Za jego pomocą gotowe strony html tworzysz za każdym razem wstawiając tylko zasadniczą zmieniającą się treść danej strony. Pozostałe stałe rzeczy, takie jak np. nagłówek, menu, stopka itp. dodawane są automatycznie w oparciu o szablon strony i zapisy w bazie danych. Korzystając z systemu CMS możesz błyskawicznie zmieniać stałe elementy od razu na wszystkich stronach w danej witrynie.

Tworzenie witryny w WordPress to jak trochę składanie z klocków. Do WordPressa powstało bowiem tysiące różnych wtyczek rozszerzających jego funkcjonalność o konkretne rozwiązania. Część wtyczek jest bezpłatna, a część w pełnej wersji dostępna dopiero za opłatą. Kiedy tworzysz witrynę w oparciu o WordPressa trzeba umieć znaleźć odpowiednie wtyczki lub niekiedy… napisać własną. Na szczęście WordPress jest bardzo elastyczny i dobry programista jeżeli tylko wie co z punktu marketingowego może być przydatne, to dostosuje WordPressa do twoich potrzeb.

Niestety wielu programistów idzie na łatwiznę i zbyt szybko decyduje się na modyfikacje w istniejącym kodzie, zamiast wykorzystać odpowiednie funkcjonalności WordPressa jedynie w oparciu o odpowiednie opcje. Dla nich to jest łatwiejsze, ale dla ciebie oznacza to ciągłe proszenie ich o ewentualną pomoc, jeśli tylko będziesz chcieć coś zmienić.

W oparciu o wieloletnie doświadczenia we wdrażaniu witryn w oparciu o WordPressa, testując setki wtyczek i różnych motywów graficznych, stworzyliśmy w naszym zespole pakiet gotowego zestawu stron html, który zawiera:

  • bloga
  • strony potwierdzające zapisywanie na autoresponder
  • strony wyciskacz do zapisywania na autoresponder
  • strony z formularzami
  • strona kontakt
  • strony z produktami
  • strony z ofertami
  • strony z audio i wideo
  • stronę polityki prywatności

i inne.

Po zainstalowaniu pakietu masz od razu zestaw kilkudziesięciu gotowych stron html. Nie musisz wszystkiego tworzyć od zera. Do tego jeszcze wszystko dostosowane do potrzeb marketingu w internecie.