Uruchomiłeś swoją internetową stronę. Wygląda super. Technicznie jest wykonana poprawnie. Sporo kosztowała. Fajnie się po niej porusza. Niestety masz problem. Ruch na stronie internetowej jest znikomy albo nawet nie ma go wcale. Dlaczego tak się dzieje?

Najważniejszym powodem dlaczego piękne witryny mają bardzo mało odwiedzin i nie sprzedają jest to, że nikt nie opracował żadnej strategii odnośnie sprzedaży internetowej. A jeżeli już opracował, to była ona robiona na wyczucie, bez żadnego badania rynku.

Pamiętaj, aby wszelkie wnioski do tego jak ma wyglądać i co zawierać twoja witryna muszą bazować na faktach. Twórz swoją witrynę koniecznie w oparciu o sprawdzone dane statystyczne czego tak naprawdę internauci szukają w sieci. Jeśli nie masz autentycznych danych, działasz na oślep.

Strona internetowa twojej działalności nie powinna być robiona na konkurs piękności, tylko ma sprzedawać. Niestety większość projektantów stron jest po prostu artystami, a nie analitykami biznesu. Stąd te nieustanne pomyłki w zlecaniu wykonania ładnie wyglądających i fajnie działających stron, które jednak nie przyciągają ruchu i nie sprzedają.

Kiedy nie masz sprzedaży na swoich stronach musisz zrobić krok wstecz i dokładnie sprawdzić o czym powinna być ta strona. Co twoi klienci wyszukują w internecie? Jakie dokładnie frazy wpisują w Google? O co pytają w wyszukiwarce? Jakich fraz dokładnie używają? Możesz użyć do tego choćby narzędzia propozycji fraz kluczowych Google.

Zacznij na te odkryte tematy odpowiadać. Musisz bowiem wyjść naprzeciw potrzeb już istniejących. Aby mieć szybko ruch na stronie internetowej, to jest najlepsza metoda na to. Musisz wyjść na przeciw oczekiwaniom.

Oczywiście istnieją też metody na tworzenie popytu. Jednak radzę ci abyś jednak zaczął od już istniejącego popytu. Będzie ci o wiele łatwiej.

Zacznij pisać na swojej witrynie na tematy, które interesują twoją grupę docelową. Zacznij publikować treści, których twoi klienci poszukują. Nie pisz tylko o produktach. Pisz o problemach. Ale najważniejsze, to pisz o tym, czego szukają. I rób to systematycznie.

Oprócz dostarczania odpowiednich treści możesz też wspomóc się ruchem z innych witryn. Poszukaj jakie strony już odwiedzają twoi potencjalni klienci, na których też mógłbyś coś publikować. W dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji różne serwisy społecznościowe. Jeśli umiejętnie je wykorzystasz, to możesz dzięki nim zbudować wierną społeczność swoich fanów. A robisz to w sumie podobnie jak na swojej witrynie. Pokazując, że jesteś ekspertem. Choćby wstawiając linki do treści, które publikujesz na swojej witrynie.

Nie zapominaj też również o forach. W wielu branżach to może być fantastyczne źródło ruchu. Możesz po prostu stopniowo stać się guru jakiegoś forum, albo też wejść od razu we współpracę z administratorami tego forum. Niektórzy moi klienci organizują konkursy na forach, przyciągając w ten sposób z dnia na dzień na swoje strony tłumy nowych potencjalnych klientów.

Promuj też odpłatnie swoją stronę. Najszybszy sposobem na zwiększenie ruchu na stronie internetowej jest wykupienie reklamy w internecie. Zacznij od Google AdWords lub od Facebook Ads. Nie poprzestawaj jednak tylko na reklamie w internecie. Warto też rozważyć reklamę w tradycyjnych mediach. Ja stosowałem nawet reklamę pocztą. Wysyłałem kartki pocztowe z adresem internetowym. Jeśli dobrze wybierzesz odbiorców, to może się okazać, że nawet nieduża liczba osób wchodzących na stronę, ale właściwych osób, sprawi, że na tym zarobisz.

Zadbaj więc od początku o to, aby mieć ruch na stronie. Nie czekaj aż to się samo stanie. Samo posiadanie strony nie sprawi, że będziesz mieć na niej ruch, nie mówiąc już o sprzedaży.

Jeśli jeszcze nie masz strony, to koniecznie zacznij od badania rynku i opracowania strategii zdobywania przewagi konkurencyjnej.