Dziś pokazuję drugi sposób na strony internetowe. Za jego pomocą stworzysz strony takie jakie tylko ci się wymarzą. Z jednej strony to jest największa zaleta tego drugiego sposobu, ale z drugiej też jednocześnie poważna wada.

Zanim napiszę co to za wada, to najpierw chcę jeszcze podkreślić, że ten sposób wymaga nieco… odwagi. Odwagi do panowania nad swoim własnym internetowym biznesem. Ale może o tym za chwilę. Zapraszam najpierw na film.

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=wXXrTTewoBo[/tube]

Co do tej odwagi to  chodzi o to, że prowadząc strony na własnym hostingu musisz wziąć za nie pełną odpowiedzialność. Zarówno pod względem treści, jak i pod względem technicznym. To pierwsze było niby również przy pierwszym sposobie na strony internetowe. Ale jeżeli coś napisałeś nie tak, niezgodnie z regulaminem czy innymi ogólnie przyjętymi zasadami, to zawsze ktoś mógł ci skasować strony i sprawa załatwiona.

Tutaj dostawcy hostingu też może się zdarzyć, że nie spodoba się to o czym piszesz, ale raczej nie ma już takich ostrych obostrzeń. Poza tym, jeżeli nie spodobasz się jednemu dostawcy, zawsze możesz iść do innego. I to jest właśnie jedno z największych zalet posiadania stron internetowych na własnym hostingu. Kiedy korzystasz z serwisów w których strony tworzysz za pomocą jakiś kreatorów, to nijak tego nie możesz w razie czego przenieść.

Dlatego najlepsze są zawsze czyste strony HTML oraz w innym wykonywalnym kodzie, do którego masz pełen dostęp (np. PHP, Perl). A to możesz mieć tylko na własnym hostingu.

Oczywiście jeśli chcesz, to możesz to zlecić. Wcale nie musisz tego wszystkiego robić sam. Ale możesz. Choć to co jest robione jednorazowo, to warto w sumie zlecić.

Generalnie warto choć trochę poznać o co w tym wszystkim chodzi. Aby później jakiś informatyk nie wciskał ci kitu, że to “to się nie da”. Pamiętaj, że wszystko się da, tylko nie wiadomo kiedy :)

To może tyle… Ach, bym zapomniał, jeszcze wrócę do tej wady, o której pisałem na początku.

Największą wadą tego, że możesz tworzyć takie strony jakie ci się tylko wymarzą, jest to, że… trudno się zdecydować na coś. Bo im większy masz wybór, to tym dłużej myślisz. Więc jeżeli wpadniesz kiedyś w taką pułapkę, to wiesz co? Odpuść sobie.

Na przykład z blogiem: weź najprostszy szablon i zacznij blogować. To jest najważniejsze! Nie wygląd, tylko treść. Nie jak to będzie wyglądać, ale co z tym zrobisz.

Jeszcze coś ci na koniec zdradzę. Wiesz co jest najważniejsze na stronie internetowej, żeby przyciągnąć na nią dużo ludzi (a chyba o to właśnie ci chodzi?)?

Nie wygląd, nie obrazki, nie wideo, ale… tekst. Więc bierz się do roboty i pisz o tym, na czym się znasz!

Ale najpierw załóż sobie najlepiej bloga. Najlepiej na WordPressie. A jak to zrobić dowiesz się już wkrótce, jak tylko wejdziesz na NatychmiastowaPomoc.pl