To jest jedna z tych funkcji w programie pocztowym, która niesamowicie zmniejsza liczbę wyświetlanych wiadomości oraz ogromnie ułatwia śledzenie historii korespondencji.

Muszę przyznać, że trochę to trwało zanim przyzwyczaiłem się do tej funkcji. Na początku zupełnie mi ona nie odpowiadała. Teraz nie wyobrażam sobie życia bez niej.

Polega to na tym, że korespondencja na dany temat jest wyświetlana jako jedna pozycja. Na liście otrzymanych emaili jest dodatkowo informacja ile tak naprawdę wewnątrz jest emaili. Kiedy otwierasz taki wątek od razu masz dostęp do wszystkich emaili, które Ty wysłałeś do kogoś na dany temat i które na ten temat przysłały Ci inne osoby.

Kiedy korzystasz z poczty Gmail, już nie musisz tak często przeszukiwać poczty w celu zorientowania się o co chodzi w emailu, który ktoś do Ciebie napisał w odpowiedzi na Twój email.

A jeżeli już czasem musisz przeszukać, bo na przykład ktoś zmienił tytuł emaila i Gmail nie zorientował się, że to jest kontynuacja poprzedniego wątku, to też możesz łatwo i co najważniejsze niezwykle szybko przeszukać pocztę za pomocą rewelacyjnej wyszukiwarki Gmail.

Więcej na temat Gmaila dowiesz się ze szkoleń dostępnych na spint.pl.