Za 15 dwunastaInternet jest źródłem ogromnej oszczędności czasu. Po prostu kiedy czegoś potrzebujesz, to klikasz, znajdujesz i masz. Tak, wiem, że może też być ogromną stratą czasu. Ale to tak jak ze wszystkim. Tę samą rzecz można wykorzystać w dobrym i złym celu. Trzeba po prostu mieć swój system.

Na przykład jeżeli chodzi o zakupy to na przykład ostatnio wolę kupować w sklepach internetowych, niż na Allegro. Po prostu jest szybciej. Generalnie mam wybranych parę sprawdzonych sklepów i zwykle w nich stale kupuję.

Na przykład książki zawsze kupuję albo w Merlin.pl, albo w Empik.pl. Mimo, że najczęściej taniej znalazłbym na Allegro, to jednak ilość czasu jaki muszę stracić na porównanie dziesiątek ofert, sprawdzanie wiarygodności sprzedawców, kontaktowanie się za pomocą emaili, pilnowanie przesyłek, które za każdym razem są inaczej pakowane – to nie jest warte oszczędności. Przynajmniej dla mnie. Oczywiście jest wiele osób, które mają czas aby w to się bawić i jeżeli sprzedajesz książki na Allegro to koncentruj się właśnie na takiej grupie docelowej.

Internet to przede wszystkim dostawca informacji. Czyli na przykład szkoleń. Nie potrafię sobie wyobrazić, o ile mniej bym dziś wiedział, gdyby nie Internet. Zaczynając od prostych informacji, potrzebnych ad hoc, a kończąc na wiedzy z dużych internetowych szkoleń. Trzeba oczywiście najpierw nauczyć się tę wiedzę wyszukiwać, bo w tym internetowym szumie informacyjnym można się łatwo zagubić. Wczoraj jakimś cudem  dostałem tylko 47 emaili. Zwykle jest ich koło setki dziennie!

Dobrze jest mieć stałe miejsca z których czerpiemy informacje. To tak jak z tymi sklepami internetowymi. Dobrze jest mieć stałe sprawdzone źródło, które wiemy już co gwarantuje i czego możemy się po nim spodziewać. Każdy oczywiście musi znaleźć sobie takie, które jemu akurat będzie odpowiadać.

Planując uruchomienie Szkoły Sprzedaży Internetowej tym właśnie się kieruję.