Czy myślałeś kiedyś o tym, aby polecać innych na swoich stronach? A może nawet już to robisz. Dowiedz się więc, jak to najlepiej robić, aby na tym nie stracić.

Pamiętaj, że przede wszystkim nie możesz stracić klientów na swoje produkty. Twoje produkty i usługi, to Twoje główne źródło przychody. Przede wszystkim musisz zadbać o ich zbyt.

Polecanie stron internetowych innych sprzedawców musi być jedynie dodatkiem. Niech to polecanie sprawi, że Twoi klienci odniosą dodatkową korzyść. Niech polecanie nie będzie tylko po to abyś dodatkowo zarobił, ale przede wszystkim aby dodatkowo pomóc swoim klientom.

Tak samo musisz myśleć, kiedy ktoś będzie polecać Ciebie. Niech to polecanie będzie z korzyścią dla jego klientów.

Pamiętaj, że linkowanie do innych stron ma wpływ na pozycjonowanie zarówno strony do której prowadzi link, jak i strony z której jest link. Czasami jest to na korzyść, a czasami na niekorzyść. Na korzyść jest zawsze wtedy, zarówno dla jednej, jak i drugiej strony, kiedy użytkownicy przechodzą z jednej do drugiej strony w sposób naturalny, bo to ich interesuje. W żaden sposób nie powinno to być wymuszane i nachalne. Ważne, aby to co zobaczy użytkownik na następnej stronie było czymś, co go na pewno zainteresuje. Jeśli tak się nie stanie, to lepiej zrezygnować z takiego linkowania.

W jaki sposób linkować do innych polecanych stron? Możesz wstawić zwykły link. Ale możesz też zautomatyzować linkowanie. Szczególnie jest to przydatne, kiedy linki miałyby się często zmieniać.

A warto aby linki często się zmieniały. W ten sposób tez Twoja strona często się zmienia. A jeżeli Twoja strona często się zmienia, to ma to wpływ na częstsze jej odwiedzanie przez roboty wyszukiwarek oraz lepsze pozycjonowanie.

Więcej na temat sposobu automatyzacji linkowania do innych stron internetowych, również do sklepów internetowych, dowiesz się z nagrania z webinaru, które mam tu Ci przyjemność zaprezentować.

A jeśli chcesz skorzystać ze współpracy z tworzącą się grupą Programu Polecania Nawzajem, to przyłącz się do użytkowników Klientera.

Zapraszam też na kolejne, spotkania na żywo w internecie z cyklu „Co tydzień nowy inny sposób na pozyskiwanie klientów z internetu” – w każdy poniedziałek o godz. 11.

Zarejestruj się na następne spotkanie na żywo!