Wiele podręczników na temat oprogramowania prezentuje przegląd po menu danego programu, prezentując wszystkie jego opcje. Funkcja po funkcji. Jednak najczęściej w praktyce nie korzystamy z wszystkich funkcji programów komputerowych.

Aby radzić sobie z technologią internetową wcale nie musisz uczyć się wszystkiego co oferuje oprogramowanie i strony internetowe przydatne w sprzedaży. Tak jak w wielu dziedzinach, tak i tutaj obowiązuje zasada Pareto 20/80. Czyli wystarczy poznać 20% opcji, aby wykorzystać program w 80%.

Podręczniki o których powyżej wspomniałem mogą wręcz tobie namieszać. Są dobre dla osób, które chcą dogłębnie zbadać program, które chcą być ekspertami od niego. Jednak najtrudniejszą rzeczą jest przełożenie menu na ekranie na praktyczne zastosowanie.

Dlatego właśnie w swoich szkoleniach stawiam na prowadzenie przez zastosowanie, zamiast przez poszczególne funkcje. Jest w tym pewna trudność, bo trzeba wymyślić ćwiczenia i zadania. Trzeba dać warsztat pracy, czyli na przykład plik graficzny czy dźwiękowy. Na przykład na warsztatach Multimedia Na Blog, czy Arcymistrz Zaawansowanego Autorespondera każdy uczestnik otrzymuje ćwiczebnego bloga i ćwiczebnego autorespondera.

Staram się nie tworzyć  instrukcji, które tylko mówią jak się obsługuje dany program. Tworzę raczej przewodniki (wideo przewodniki) tylko z tego, co jest ci absolutnie potrzebne, aby konkretną rzecz wdrożyć w życie. Bo twoim celem nie powinno być dogłębne poznanie technologii, tylko zastosowanie tego, co jest absolutnie potrzebne w sprzedaży internetowej.

Zazwyczaj wystarczy 20% opcji każdego programu. A jeżeli jeszcze w dodatku wykonasz to krok po kroku, to nie ma siły aby nie uzyskać efektów w postaci gotowych produkcji. Jak na przykład wideo, które zrobiła Lidia Głowacka-Michejda, jedna z uczestniczek warsztatu Multimedia Na Blog.

[yt1]uORhxP3XAz4[/yt1]

Przy okazji zapraszam na bloga Lidii MowicPoAngielsku.pl

HTML clipboard Lidia Głowacka-Michejda