Allegro.pl nie jest dziś tylko systemem do sprzedaży na aukcjach rzeczy używanych. Większość sprzedawanych tam teraz produktów to towary nowe i sprzedawane w stałych cenach (z tzw. opcją „Kup Teraz”).

Allegro jest jakby wielkim targowiskiem, na którym każdy może wystawić niemal dowolny towar i dowolnie go zachwalać. Allegro daje do ręki fantastyczne narzędzie do realizacji tego zadania. Daje gotowy system sprzedaży, za pomocą którego w bardzo prosty i szybki sposób możesz wystawić do sprzedaży to czym się zajmujesz. Mogą to być zarówno produkty, jak i usługi. Na przykład będąc dziennikarzem możesz sprzedawać zarówno swoje gotowe książki, jak i usługi przygotowywania artykułów do publikacji.

Jedną z największych zalet Allegro jest to, że internauci przychodzą tutaj z nastawieniem gotowości do zakupów. Sprzedając tutaj nie masz obaw, że coś komuś wciskasz. Jeżeli nikomu to się nie spodoba, to najwyżej nikt nie kupi. A jeżeli już ktoś kupi, to inni mogą to zobaczyć i może to również ich do zakupów zachęcić. Dlatego warto podawać w kolejnych ofertach, szczególnie na początku działalności z Allegro, ile miałeś sprzedaży na poprzednich ofertach.

Moim zdaniem absolutnie największą zaletą Allegro jest system wzajemnych komentarzy. Dzięki temu, że każdy kupujący i każdy sprzedający może wystawić do każdej zawartej transakcji komentarz, uzyskujesz opinie, które jasno mówią twoim kolejnym klientom, czego naprawdę mogą się od ciebie spodziewać. Dzięki punktom za komentarze ktoś inny chętniej pisze o tobie. A jest to o wiele lepsze, niż gdybyś ty sam siebie wychwalał.

Zaczynając sprzedaż na Allegro możesz w bardzo szybki sposób dotrzeć do ogromnej liczby potencjalnych klientów. Możesz łatwo i szybko sprawdzić, czy jest zapotrzebowanie na to co oferujesz.

Musisz jednak zdawać sobie sprawę, że Allegro ma również pewną wadę. Bardzo łatwo klient może ciebie porównywać z konkurencją. Na Allegro wszystkie oferty są bowiem obok siebie. Widoczne jak na dłoni. Dlatego musisz się nieco wysilić, aby wyróżnić się z tłumu. Ale o tym napiszę już następnym razem.