Jeżeli właśnie zastanawiasz się jakie produkty najlepiej sprzedawać na Allegro, to… musisz zrobić krok wstecz i najpierw zdecydować co sprzedawać, a dopiero później myśleć czy na pewno na Allegro. Allegro jest bowiem tylko pojazdem. Najpierw musisz wybrać drogę, a nie pojazd. Zawiezie Cie w dowolne miejsce, jeżeli tylko prowadzi tam droga, po której ten pojazd może się poruszać.

Najpierw musisz zdecydować komu i co chcesz sprzedawać. Dopiero później podejmujesz decyzję, czy właśnie na Allegro jest to możliwe. To robi ogromną różnicę kiedy w taki właśnie sposób zaczynasz myśleć o internetowej sprzedaży.

Tak naprawdę w Internecie możesz sprzedać niemal wszystko. Na Allegro już nie koniecznie. Dlatego nie traktuj Allegro jako jedynej formy sprzedaży w polskim Internecie. Musisz wybrać taki sposób, który pomoże Ci najlepiej rozwinąć skrzydła.

Tak więc mógłbym Ci tu pisać co najlepiej sprzedawać na Allegro i mógłbyś coś z tego wybrać, ale wówczas nałożysz na siebie niepotrzebne ograniczenie. To tak jakbyś najpierw zdecydował, ze pojedziesz pociągiem, a dopiero później wybierał miejsce docelowe. Zobacz jak bardzo się w ten sposób zawężasz: możesz tylko wybierać miejsca, gdzie docierają tory kolejowe.

Wybierz więc najpierw przedmiot sprzedaży na podstawie swoich zainteresowań, pasji, dostępnych kontaktów, badań rynku itp. A kiedy już będziesz wiedzieć co i do jakiego klienta chcesz kierować, to dopiero wtedy rozważ, czy Allegro będzie się do tego nadawać.

To czy coś dobrze sprzedaje się na Allegro możesz sprawdzić wyszukując podobne produkty w wyszukiwarce Allegro. Posortuj według liczby ofert i będziesz widzieć, ile z nich sprzedaje się w większych ilościach, a ile w ogóle nie mają ofert zakupu. I nie bój sie szukać innych sposobów sprzedaży, jeżeli Allegro nie okaże sie najlepszym miejscem.