Kartka pocztowaWielokrotne autorespondery powinny być absolutnie podstawowym narzędziem w sprzedaży internetowej. W Polsce najłatwiej zacząć od korzystania z Freebota. Po pierwsze jest darmowy, po drugie jest prosty.

Jeżeli stawiasz dopiero pierwsze kroki w biznesie internetowym, to najlepiej zacznij od tego właśnie rozwiązania. Na Freebocie możesz przećwiczyć najważniejsza funkcje wielokrotnego autorespondera: wysyłanie automatycznych wiadomości.

Dość szybko będziesz musiał przejść jednak na Implebota. Freebot nie umożliwia bowiem wysyłania pojedynczych mailingów na żądanie. Na szczęście przejście jest bardzo proste – wystarczy opłacić abonament i Freebot zamienia się w Implebot.

Dodatkowo otrzymujesz w Implebocie wiele bardzo cennych innych udogodnień. Przede wszystkim możesz więcej dowiedzieć się o osobach zapisujących się na Twoja listę. Implebot pozwala śledzić ile osób klika w linki w emailach, ile osób otwiera wiadomości, ile osób się zapisuje i skąd.

Używając Freebota lub Implebota nie musisz się martwić o serwer na którym działa autoresponder. Ciekawą opcją Freebota i Implebota jest możliwość uzyskania dodatkowych subskrybentów z innych list na Freebocie i Implebocie. Działa to na zasadzie automatycznego oferowania Twoim subskrybentom zapisania się na inne listy podobnej do Twojej. W zamian zapisującym się na tamte listy osobom oferowane jest zapisywanie się na Twoją listę.

Kiedy zaczynasz coś sprzedawać, pojawia się konieczność założenia drugiej listy autorespondera. Jeżeli chcesz dalej korzystać z Freebota lub Implebota, musisz założyć następne konto. Aby to było możliwe, musisz mieć odrębny adres email. Za każde takie konto systemu e-mailingowego Implebot musisz oczywiście osobno zapłacić.

Przy kilku listach o wiele korzystniejsze staje się używanie zaawansowanego autorespondera. W Polsce możesz skorzystać na przykład z Fumpa. Od jakiegoś czasu zapowiadana jest również polska wersja słynnego na świecie autorespondera GetResponse. Ale póki co, jedynym zaawansowanym autoresponderem w języku polskim jest tylko Fump.