Co jakiś czas ktoś mi pisze o różnych tanich albo wręcz darmowych autoresponderach. Kiedyś też miałem do czynienia z jakimiś takim tanim oprogramowaniem, które kupiłem na Allegro. Chyba za 30 zł. To było jeszcze w czasach kiedy dopiero raczkowałem z autoresponderami.

Osobom niezaawansowanym technicznie z internetem odradzam korzystanie z takich programów.

Kiedy wdrażasz coś na własnym serwerze, to i tak albo musisz mieć już jakąś wiedzę techniczną, albo czyjeś wsparcie. Więc to, że autoresponder jest za grosze, jeżeli nie masz doświadczenia z własnym serwerem, to tylko skomplikuje ci życie. W takiej sytuacji powinieneś zaczynać od Freebota/Implebota albo przejść gruntowne przeszkolenie z autorespondera na własnym serwerze.

Ale jeżeli dopiero raczkujesz w internetowym biznesie, to absolutnie zacznij od Freebota.

Autoresponder Fump na własnym serwerze, którego teraz używam, jest narzędziem które w zupełności spełnia wymagania zaawansowanego marketingu emailowego. Bardzo ważne, że został dostosowany do polskich warunków. Na tyle też dużo czasu na niego poświęciłem, że już znam jego mocne i słabe strony. A i tak jeszcze nie wykorzystałem u siebie wszystkich tkwiących w nim możliwości.

Jak dotąd żadne z tanich rozwiązań na własnym serwerze, które oglądałem, nie dorównywało Fumpowi. Jeżeli już miałbym polecać wchodzenie w tani autoresponder, to już lepiej skorzystać z Freebot (ma najniższą cenę, czyli 0 zł – za darmo!), a później przesiąść się na Implebot.

Ale jeżeli chcesz poważnie zautomatyzować i spersonalizować swój marketing w internecie oraz mieć pełną kontrolę nad swoimi listami, to Fump według mnie doskonale spełnia swoją rolę. Dlaczego? Bo wiem, że można i wiem jak z niego to wycisnąć :)