Od dwóch lat do prowadzenia bloga wykorzystuje program WordPress. Najpierw miałem bloga na wordpress.com, a później zainstalowałem go na własnym serwerze. Patrząc na to w jaki sposób już używałem WordPressa, muszę stwierdzić, ze jest to fantastyczne narzędzie do zaistnienia w Internecie.
Jestem pod ogromnym wrażeniem jak fantastycznie rozwija się ta platformą blogowa. Właśnie wyszła kolejna wersja i tym razem po raz pierwszy również of razu w wersji polskiej. Wersja 2.8 na pierwszy rzut oka wygląda podobnie jak poprzednia. Dopiero, kiedy zaczyna się ja używać widać, że sporo udogodnień zostało w niej wprowadzonych.
Panel administracyjny uwzględnia teraz wygodne dostosowywanie pulpitu do dużych rozdzielczości. Wprowadzono z powrotem znaną z wersji 2.3 obsługę widgetow na zasadzie przeciągnij i upuść. No i zasadnicze usprawnienie, to zwiększenie szybkości działania bloga.
Tak Mirku, to prawda co piszesz. WordPress jest zdecydowanie najlepszym programem do blogowania. Dotyczy to zarówno wersji na serwerze WordPressa, jak również tej, którą można ściągnąć na swój serwer. Najważniejsze jest również to, że obie są bezpłatne. Moje blogi również są zbudowane na tym systemie.
Ostatnio założyłem sobie też blog (zaplecze dla podstawowego bloga) na blogspocie http://www.mojzwrotpodatku.blogspot.com , jednak nie dorasta WordPressowi do pięt (jedyna pozytywna cecha to możliwość instalacji reklam Google, co nie jest możliwe w WordPressie na „jego” serwerze).
O systemach do blogowania na innych serwisach (typu onet, interia) nie warto nawet wspominać.
Pozdrawiam serdecznie!
Rafał
Witaj Mirku! Dziekuję za to co mogłem tu zobaczyć i usłyszeć. Mam jednak kilka pytań. Czy twoim zdaniem ten program nadaje się do tworzenia portali społecznościowych?
Czy można prowadząc sprzedaż internetową podłączyć do niego autorespondera?
Pozdrawiam.
Krzysztof
WordPress może być prowadzony przez wiele osób na raz. Jednak nie jest to typowe oprogramowanie do portali społecznościowych. Ma tylko pewne elementy takich portali.
Autoresponder „podłączasz” do WordPressa na zasadzie wstawiania linków do strony do zapisywania się lub bezpośrednio możesz wstawić formularz w blogu.
Mam dwie skromne uwagi:
Joe Vitale zrobił portal społecznościowy oparty na silniku WP. Niestety nie pamiętam już nazwy, ani tym bardziej adresu. Dostęp do treści był/jest płatny i wymaga zalogowania w panelu, jaki znamy z WP.
Drugie – jest szablon do robienia portali społecznościowych: http://www.Ning.com, z którego korzysta m. in. MediaFun.pl Może jest to dobre rozwiązanie na początek :)
Pozdrawiam,
Rafał
Witaj Mirku,
mam problem.Postapilem wedlug Twoich instrukcji z blogiem na WordPress.Niestety blog nie jest widoczny w przegladarkach nawet wtedy gdy wpisze sie nazwe bloga w google : http://www.mlmpiotrnastalek.wordpress.com .Jaka moze byc tego przyczyna?
Bede zobowiazany za pomoc.
Pozdrawiam
Piotr
Piotrze, sprawdź czy w ustawieniach bloga masz wybraną w „Ustawienia/Prywatność” opcję „Chcę, żeby mój blog był dostępny dla każdego, włączając wyszukiwarki (takie jak Google, Sphere, Technorati) i archiwizatory”.
Piotrze, nie masz przecież wpisów, ani innej treści, więc nawet po tytule nie wygooglujesz swojego bloga. Treść, treść i jeszcze raz treść! Dlatego Google jest bardzo dobrą przeglądarką, bo nie pokazuje właśnie takich pustych stron. Jeżeli będziesz cierpliwy i sumienny, to tak jak ja, będziesz w wynikach na 1 stronie po dwóch godzinach od dodania nowego wpisu!
Powodzenia!
Blogowanie jest fajną rzeczą!
Rafał
Dzięki chłopaki,ustawienia są na z dostępem dla wyszukiwarek.Najprawdopodobniej problem zwiazany jest z tym,że nie ma tam zadnego wpisu jak napisał Rafał.Wszystko teraz jest jasne.
Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w Nowym Roku.