Wideo do internetu - SprzedawcaInternetowy.pl

Jednym ze sposobów na zarabianie na wiedzy jest wykorzystywanie wiedzy innych. Jeśli chodzi o realizację wideo dla innych, to można to robić w różny sposób.

Wiele zależy od rodzaju wiedzy.

Jeśli jest to wiedza komputerowa, to instrukcje z ekranu najlepiej, jeżeli będzie nagrywać osoba, która tę wiedzę posiada.

W przypadku prezentacji ze slajdów, osoba która ma wiedzę z danej dziedziny, wystarczy, że przedstawi tobie tę wiedzę, a ty to będziesz nagrywać.

No i pozostaje jeszcze wersja kiedy musisz użyć kamery. Wersja najtrudniejsza! Dlatego początkującym ją odradzam.

Następnie zajmujesz się edycją nagrania. Właśnie w tym miejscu możesz wykorzystać swoje umiejętności zdobyte na przykład na warsztacie Sztuka Instrukcji Wideo. Instrukcje nagrywane przez kogoś, mogą być właśnie tylko nagrywane. Tak jakby ktoś pokazywał Tobie to co wie na komputerze i to tylko zostało zarejestrowane.

Twoja rola w tej sytuacji sprowadza się do osoby która się jakby uczy i jednocześnie to nagrywa (w zasadzie nagrywa to program – np. Camtasia Recorder). Następnie ty, jako specjalista od edycji wideo, opracowujesz cały materiał:

 • wycinasz,
 • robisz zbliżenia,
 • ustawiasz kolejność,
 • dodajesz opisy,
 • nanosisz elementy graficzne: strzałki, podświetlenia itd.

Kiedy to wszystko jest gotowe produkujesz wideo w formie dostosowanej do docelowej publikacji, czy to w internecie, czy na płytach CD lub DVD.

No i teraz jeszcze dochodzi marketing. Cały ten proces wstępnie wyjaśniłem ostatnio na szkoleniu “Jak przygotować wideoszkolenie i je sprzedawać?”.

Inwestycja w wiedzę i umiejętności zarabiania na instrukcjach wideo jest opłacalna jeśli połączy się wszystkie konieczne do tego elementy:

 1. Dobry pomysł
 2. Wielka pasja
 3. Praktyczna grupa docelowa
 4. Dobrze przygotowany produkt
  • czytelne instrukcje wideo
  • łatwy zakup
  • prosty dostęp
 5. System marketingowy

Dopiero kiedy będą wszystkie te elementy są spełnione i sukcesywnie rozwijane, to możliwy jest sukces w zarabianiu na wiedzy.