Zarabianie na wiedzy w internecie może być prowadzone na wiele różnych sposobów. Od tego będzie zależeć twój sposób promocji oraz jakiego serwisu do sprzedaży będziesz potrzebować. Przygotowałem wideo na którym pokazuję od czego zależą te sposoby.

[yt1]9bYVtingb54[/yt1]

Program wdrożeniowy biznesu opartego na zarabianiu na wiedzy, zgodnie z tym co wspominam na wideo, zacznę od…

pomocy w zbudowaniu ci listy. To jest najważniejsza rzecz! Od tego zależy cała reszta. Na to zamierzam poświęcić najwięcej czasu, bo na to potrzeba czasu. To „od tak” się nie dzieje.

W niektórych branżach można zbudować listę szybciej niż w innych. Ale w każdej branży jesteś w stanie zbudować listę przyszłych klientów, choć czasami trzeba się trochę nagiąć ze swoimi pierwotnymi planami.

Listę będziemy budować na autoresponderze. W tej chwili wspólnie z Lechem Nowakiem mamy już rozpoznane autorespondery Freebot, Implebot, Fump i GetResponse (z tego ostatniego będzie niedługo dostępny osobny kurs). Każdy z tych autoresponderów ma nieco inne właściwości. Z tego powodu dla niektórych lepszy będzie jeden, a dla innych drugi autoresponder. Powstaje więc pytanie: którego z autoresponderów mamy uczyć?

Na wideo pokazałem, że wybór serwisu do sprzedaży wiedzy zależy od produktów jakie zamierzasz sprzedawać. Czy wszystkie rodzaje produktów oparte na wiedzy chcesz sprzedawać? Czy wszystkie mają znaleźć się w programie? I to zarówno od strony ich marketingu, produkcji i sprzedaży.

Marketing oraz serwis do sprzedaży wiedzy zależą również od rodzaju klienta. Pokazałem tutaj podział na kilka grup. Czasem mogą być to jeszcze podgrupy. Problem w tym, że prawdopodobnie jeszcze nie wiesz, kto może być twoim odbiorcą. Musisz bowiem najpierw wybrać grupę docelową i zbadać rynek, jeżeli oczywiście jeszcze tego nie zrobiłeś.

Planując program wdrożeniowy biznesu opartego na zarabianiu na wiedzy zastanawiam się ile strategii sprzedaży w nim uwzględnić? Możliwości jest tutaj całe mnóstwo. Na szkoleniu wspomniałem tylko o bardzo ogólnym podziale.

Doprowadzenie do sprzedaży jest chyba jednym z najtrudniejszych elementów w całym systemie zarabiania na wiedzy. Potrzeba mnóstwo czasu, modeli, przykładów i wzorów abym był pewien, że będziesz mieć szanse zastosować je w praktyce. Osoby, które przeszły już przez wiele szkoleń z marketingu poradzą sobie szybciej. Jednak osoby niezaawansowane w jakimkolwiek marketingu muszą przejść wręcz proces mentalny, aby przełożyć wiedzę na prawdziwe pieniądze.

Jeżeli znasz mnie już jakiś czas, to wiesz, że za punkt honoru stawiam sobie, aby aktywni uczestnicy moich warsztatów byli w stanie wdrożyć w życie to, czego uczę. Temat zarabiania na wiedzy jest bardzo szerokim tematem, na który ja pracowałem przez wiele lat. To jest nie tylko wiedza zdobyta już w trakcie zarabiania na wiedzy. Ale również wieloletnie doświadczenie z komputerami i działalnością w internecie.

Do tego jeszcze pomoc techniczna Lecha Nowaka, który ma za sobą wdrożenia dużo poważniejszych systemów niż wszystkie moje razem wzięte.

Chciałbym teraz tobie pomóc zrealizować twoje własne plany na następny rok. Wiem, że jesteś w stanie zacząć zarabiać kiedy śpisz. Wiem, że wspólnie z Lechem jesteśmy w stanie pomóc ci to wdrożyć w życie. Od ciebie zależy w jakim to będzie zakresie.

Pytania i komentarze jak zwykle mile widziane.