Prowadząc bloga eksperckiego musisz uważać aby pisać o tym, czego jesteś na prawdę pewien. To nie jest miejsce do wywodów na każdy temat jaki przychodzi ci do głowy,

To nie powinno być nawet zbyt często miejsce do pisania o tym, czego dopiero się dowiedziałeś. Blog ekspercki powinien zawierać przede wszystkim takie informacje, za które dałbyś się, jak to się mówi, pociąć.

Zaczynając od tematyki. Powinieneś prowadzić bloga w temacie, który cię pasjonuje. Jednak nie każda twoja pasja nadaje się na blog ekspercki. Zwykłego bloga możesz prowadzić na każdy temat. Jednak jako ekspert powinieneś udzielać sie przede w tematach, które już dobrze sprawdziłeś.

Czasem możesz przekazywać na blogu pewną wiedzę, którą co dopiero poznałeś. Jednak raczej w kontekście wspomnienia o niej. Możesz nawet zachęcić do jej wypróbowania klientów. Często klienci oczekują tego od ciebie.

Jednak powinieneś się pilnować aby nie zajść za daleko. Może się bowiem okazać, ze jakaś porada okaże się nieskuteczna i zaczniesz tracić autorytet. A jeżeli dopiero zaczynasz budować pozycję eksperta, to tego autorytetu w ogóle nie zdobędziesz.

Poza internetem można sobie bardziej pozwolić na opowiadanie różnych rzeczy. W internecie wszystko jest rejestrowane. Nawet jeżeli usuniesz stronę z sieci, to jest ogromne prawdopodobieństwo, ze gdzieś jest już jej kopia. Zasoby internetu są bowiem archiwizowane.

Najlepiej prowadź bloga w dziedzinie na której już dobrze się znasz. Wybierz to z czym miałeś już do czynienia od jakiegoś czasu. Gdzie możesz pochwalić się już jakimiś doświadczeniem i osiągnięciami.

Przypomnij sobie w czym ludzie cię chwalą. O czym mówią ci znajomi, że im najbardziej pomogłeś?

Być może jest to coś, z czym chciałeś już zerwać planując biznes w internecie. Nie zmieniaj jednak zbyt szybko swojego zajęcia. Staraj się właśnie przenieść do internetu te wiedzę, która zdobywałeś tak mozolnie przez ostatnie lata.

Z globalnej sieci korzysta coraz więcej osób w różnym wieku, z różnych miejscowości, o różnych zainteresowaniach, różnych zawodów. Zapewniam cie, ze ludzie poszukują w internecie informacji, które ty posiadasz.

Nawet jeżeli wiesz tylko trochę więcej niż inni, to wystarczy. Dla tych „innych” jesteś ekspertem. Wystarczającym ekspertem na początek.

Jestem przekonany, że twoje doświadczenie jest unikalne. Nikt nie opowie tego lepiej niż ty. Nikt nie podzieli się tym doświadczeniem, tak jak ty.

Jesteś winien ludziom tego. Nie zatrzymuj tej wiedzy tylko dla siebie. Podziel się nią ze światem. Zostaw w internecie swój ślad.

Zacznij prowadzić bloga – Blog Dla Eksperta.