Nowe AllegroAllegro zmieniło swój wygląd. Mają teraz inną trochę strategię. Również Ty, sprzedajac na aukcjach, co jakiś czas musisz zmieniać swoją strategię. Bo to co działało kiedyś, niekoniecznie będzie działać teraz.

Na przykład wystawianie aukcji na głównej stronie, po zmianie wyglądu Allegro, teraz mniej się będzie opłacać niż dotąd. Już od roku zauważam stopniowy spadek skuteczności strony głównej. A teraz na nowej stronie głównej jeszcze mniej zauważalne stały się promowane tutaj aukcje.

Z kolei już od pewnego czasu zauważam wzrost skuteczności sprzedaży na ofertach wystawianych w sklepie Allegro. Warto dziś wstawiać towar na 30 dniowe oferty sklepowe i dokupić do tego wyróżnienie za 12 zł. W ten sposób aukcja będzie przez cały miesiąc na liście pierwszych wyszukiwanych produktów.

Zwróć uwagę na tytuły swoich aukcji. Od czasu kiedy Allegro wprowadziło podpowiedzi w wyszukiwaniu, pewne wyszukiwania zdarzają się częściej. Na przykład dziś rzadziej allegrowicze wpisują w wyszukiwarkę literówkowe błędy, bo wyszukiwarka sama podpowiada cały wyraz. Sprawdzaj więc jakie masz podpowiedzi na swoje słowa kluczowe.

Od pewnego czasu w Twoich aukcjach, które już sie zakończyły Allegro dodaje reklamy innych aukcji. Najgorsze jest to, ze czasami sa to aukcje Twojej konkurencji! Okazuje sie, ze dzieje sie tak wtedy, kiedy masz mało produktów do sprzedaży. Dlatego powinieneś dziś zadbać o większy asortyment, niż to było konieczne jeszcze niedawno.