Zawsze najbardziej fascynowała mnie użyteczna strona technologii. Po studiach informatycznych nie ciągnęło mnie do pracy na stanowisku informatyka. Nie poszedłem za przykładem większości moich kolegów, którzy najczęściej zajęli się jakąś formą programowania.

Mnie z programowania najbardziej kręciło samo to,  żeby coś zrobić raz i więcej już tym się nie zajmować. Program komputerowy jest właśnie czymś takim automatem, który wykonuje automatycznie za nas pracę. Dlatego uwielbiam wszelkie systemy. Najbardziej lubię kiedy można taki program stworzyć bez konieczności pisania linijki kodu.

Na szczęście dziś nie musisz tworzyć własnego oprogramowania, aby zbudować takie samodzielnie działające systemy. Dziś programiści dostarczają nam elastyczne i łatwe w obsłudze aplikacje, z których często nawet laik może zbudować automat.

Tak właśnie jest na przykład z systemem do sprzedaży, którego właśnie uczy Wanda Loskot na szkoleniu „Zarabiaj Na Wiedzy„. Na warsztacie uzupełniającym do tego szkolenia udostępniam gotowe elementy do zbudowania takiego działającego samodzielnie systemu. Otrzymujesz gotowe strony do budowania listy potencjalnych klientów, udostępniam Ci instrukcje jak taką listę założyć na autoresponderze, dostajesz szablony do tworzenia ofert sprzedaży oraz krok po kroku przeprowadzam Cię przez podłączenie tego systemu do płatności on-line w Internecie.

A już niedługo pokażę jak możesz zbudować swój własny sklep internetowy w oparciu o bezpłatne oprogramowanie WordPress. Tak, WordPress to wcale nie musi być blog. Za jego pomocą i paru dodatkowych wtyczek możesz stworzyć sklep internetowy z koszykiem lub serwis do sprzedaży szkoleń lub innych treści udostępnianych odpłatnie. Jeśli to cię interesuje, to wejdź na stronę UniwersalnyWordPress.pl.

Kiedyś potrzebowałeś do tego informatyka, aby zbudować strony, które przeprowadzają klienta przez automatyczny proces sprzedaży. Teraz możesz to zrobić samodzielnie. Możesz takich stron stworzyć tyle ile chcesz, tyle ile różnych produktów do różnego rodzaju klientów zamierzasz sprzedawać. Dziś jest to naprawdę bardzo proste.

Oczywiście kiedy masz setki czy tysiące produktów do sprzedaży, to potrzebujesz dużego oprogramowania do sklepu internetowego. Kiedy jednak dopiero zaczynasz biznes w Internecie, warto zacząć od pojedynczych produktów. Łatwiej wówczas nauczyć się sprzedaży internetowej, poznać działające to mechanizmy oraz obeznać się z technologią. A warto poznać zasady na jakich to się opiera. Nawet jeżeli w pewnym momencie oddelegujesz obsługę informatykowi.