Jak już pisałem – im więcej zmysłów użyjesz w swoim przekazie marketingowym, to tym większą będziesz mieć szansę na wysokie zrozumienie i zaangażowanie.

Największą liczbę zmysłów i największe zaangażowanie możesz dziś uzyskać w sieci za pomocą instrukcji wideo. I to najlepiej instrukcji wideo stworzonych w programie Camtasia Studio.

Po pierwsze za pomocą przekazu wideo na o wiele dłużej możesz zatrzymać internautów na swoich internetowych stronach. Obejrzenie wideo wymaga czasu. Nie da się „przeskanować” wzrokiem wideo, tak jak to się robi z tekstem. Na stronie internetowej filmów nie można przewijać w przyspieszonym tempie. Co najwyżej można przeskakiwać z jednego fragmentu na drugi. I też nie zawsze. Udowodnione jest już, że na stronach internetowych na których umieszczone zostają filmy uzyskują w statystykach o wiele dłuższy czas przebywania na nich, niż to było przed ich wstawieniem.

Po drugie wideo jest przyjemniejsze w odbiorze niż tekst. Dlatego właśnie dziś o wiele więcej ludzi woli oglądać telewizję niż czytać książki. Wideo wymaga o wiele mniej wysiłku niż czytanie. Przekazuje zarówno ruchomy obraz, jak i dźwięk. W ten sposób możesz dużo więcej wyrazić niż tylko za pomocą tekstu i obrazków.

O wiele łatwiej jest coś pokazać niż to opisywać. Wideo może przekazać w kilku sekundach, to co niekiedy trzeba by pokazywać na dziesiątkach zdjęć. Ruchomy obraz jest bliższy rzeczywistości niż obraz statyczny.

Dodanie ścieżki dźwiękowej do filmu pozwala na wprowadzanie potencjalnego klienta w różny nastrój. Ludzki głos na wideo przybliża odbiorcę do ciebie i pozwala mu bardziej poczuć to, co masz do przekazania. Za pomocą głosu, intonując go i zmieniając tempo, a także wykorzystując ton i barwę, możesz wprowadzać dodatkowe emocje.

Połączenie wideo i dźwięku sprawia, że masz potężny oręż w swojej walce marketingowej w internecie. I wcale nie musisz tutaj być filmowcem na miarę zdobycia Oskara. Najważniejsze w internecie aby być autentycznym. A wideo jak najbardziej pomaga ci to stosunkowo łatwo i szybko osiągnąć.

Wreszcie po trzecie Camtasia Studio, jako jedyny znany mi program do instrukcji wideo, potrafi zaangażować odbiorcę w czynne odtwarzanie filmu. Program ten potrafi bowiem nie tylko produkować zwykłe filmy, ale również interaktywne wideo.

Produkcje z Camtasia Studio mogą być opatrzone w tekstowe menu, umożliwiającego szybkie poruszanie się po poszczególnych fragmentach filmy. Filmy mogą zawierać aktywne obszary, których kliknięcie może przenosić na różne internetowe strony. Możesz stworzyć wideo, które będzie zawierać interaktywne ankiety. A od wersji Camtasia Studio 7.1, możesz nawet wyprodukować film z wyszukiwarką odszukującą treść wewnątrz filmu! Ale o tym napiszę następnym razem.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak więcej zarabiać i sprzedawać dzięki instrukcjom wideo, to zgłoś się na stronie SztukaInstrukcjiWideo.pl, a dostaniesz informacje o bezpłatnym szkoleniu oraz pełnej wersji nowego warsztatu o tworzeniu instrukcji wideo.