Właśnie ukazała się nowa wersja Camtasia Studio 7.1. Na pierwszy rzut oka nie widać zmian. Istotne jest przede wszystkim to, że naprawione zostały pewne drobne błędy, które pojawiły się przy poprzedniej aktualizacji 7.0.1. Ale są też pewne nowe funkcjonalności.

Jedną z największych zmian wprowadzano w module produkcji wideo do publikacji. Zmienił się nieco panel wyboru wyglądu odtwarzacza wideo. Przede wszystkim pojawił się nowy odtwarzacz „Overlay Control”, który wprowadza całkowicie nową funkcjonalność w instrukcjach wideo: wyszukiwarkę treści.

Kiedy najedziesz myszką na film w tym nowym formacie po lewej stronie filmu pojawia się wyszukiwarka treści. Wpisując tam litery i słowa, w czasie rzeczywistym, zaczynają się pojawiać opisy do poszczególnych fragmentów filmu. Kliknięcie na wybranym opisie powoduje natychmiastowe przeskoczenie do poszukiwanego fragmentu.

Osoby korzystające z instrukcji wideo utworzonych w Camtasia Studio mogą teraz łatwo wyszukiwać potrzebne im fragmenty bez konieczności oglądania całego filmu. Jest to szczególnie przydatne, kiedy wracasz do instrukcji z których już kiedyś korzystałeś i musisz odnaleźć tylko mały fragment na długim wideo.

Jestem pewien, że ta funkcjonalność sprawi, że wideo jeszcze bardziej rozpowszechni się w internecie. Tekst nie będzie bowiem jedynym możliwym miejscem, gdzie szybko odszukuje się treści. To tylko kwestia czasu, aby również Google potrafił wyszukiwać fragmenty wideo, tak samo jak odszukuje teraz jedynie całe filmy.

Wyobraź sobie wyszukiwarkę Google, gdzie wszystkie 10 wyników wyszukiwania na pierwszej stronie zajmują jedynie linki do poszczególnych fragmentów wideo. Zatroszcz się już dziś o to, aby twoich filmów nie zabrakło w tych wynikach. Naucz się sztuki instrukcji wideo w Camtasia Studio.