Magazyn w hurtowniiJeżeli nie jesteś producentem i chcesz sprzedawać w Internecie, to musisz zaopatrywać się w produkt u kogoś, kto go wytwarza bądź dystrybuuje. Jednym z dostawców może być hurtownia.

Kiedyś był to podstawowy dostawca. W jednym miejscu masz masę produktów różnych producentów. Jednak dziś coraz częściej hurtownie same też sprzedają detalicznie w Internecie. I co najgorsze w cenach jakich Ty nie przebijesz.

Z hurtowni warto korzystać, jeżeli masz ja gdzieś w pobliżu, tak abyś w każdej chwili mógł odebrać towar. Sprawdź jakie możesz uzyskać ceny i czy konkurencja nie ma zbyt niskich. Zacznij od produktów, które nie są zbyt często spotykane na rynku.

Jezeli hurtownia nie sprzedaje jeszcze w Internecie, to w sumie najlepiej jednak nawiązać bezpośrednią współpracę z hurtownią na zasadzie przedstawicielstwa. Zwróć uwagę, że jest jakiś powód, ze dotąd nie robią tego. Najczęściej jest to brak wiedzy na temat sprzedaży internetowej.

Jako przedstawiciel możesz rozliczać się na zasadzie procentu od sprzedaży. Masz zagwarantowane niskie ceny.  A co najważniejsze masz stały i bezpośredni dostęp do towaru, bez konieczności prowadzenia magazynu.

A od czego zacząć? Oczywiście zacznij od Allegro. Ale jak najszybciej też załóż sklep internetowy.

Takie partnerstwo zabezpiecz oczywiście odpowiednimi umowami. Pamietaj później traktować to jak biznes. Aby przypadkiem nie zamieniło sie to w pracę. Choć jeżeli nie masz firmy, to i wariant pracy na umowę o dzieło czy zlecenie też może być atrakcyjny na początku. Jednak w planach powinieneś mieć założenie firmy.

Takie partnerstwo ma tę przewagę nad zwykłym kupowaniem od hurtowni, ze to Ty jesteś teraz ich głównym sprzedawcą w Internecie. Dzięki temu żaden inny odbiorca z hurtowni Ci nie zagrozi.