Pamiętaj, ze sprzedając w Internecie powinieneś mieć zapewnioną ciągłość dostaw tego co sprzedajesz. Jeżeli zaopatrujesz się w hurtowni, bądź u producenta upewnij się czy mogą zdarzyć się przerwy w dostawie.

Nawet jeżeli wszyscy Cie zapewniają, ze towar zawsze będzie, przygotuj się, że kiedyś może go jednak chwilowo braknąć. Nawet powinieneś mieć plan na to, jeśli produkt całowicie zostałby wycofany.

Przede wszystkim zadbaj o choć mały zapas. Szczególnie jeżeli sprzedajesz na Allegro. Tam ryzykujesz bowiem negatywny komentarz. Ale również w sklepie internetowym nie powinieneś dopuszczać do sytuacji, ze nie będziesz mógł dostarczyć towaru. Choć tutaj możesz pozwolić sobie na pewna zwłokę od czasu do czasu.

Tak jak już wspomniałem, licz się też z tym, że może się zdarzyć, ze towar będzie wycofany że sprzedaży. Czasem może być to chwilowe, a czasem na stałe. Mogą się zmienić choćby przepisy co do dopuszczalności danego produktu.

Wiele tu zależy od branży w której działasz. Na przykład co jakiś czas zmieniają się przepisy co do dopuszczalnego składu w kosmetykach. Z kolei w branży ogrodniczej często zmieniają się regulacje, co do dopuszczalności stosowania środków ochrony roślin w poszczególnych okresach i na poszczególne gatunki.

Największą gwarancję stałej dostępności produktów masz wtedy, kiedy… sam go produkujesz. Pamietaj więc o tym.