Zazwyczaj przelewy robię za pomocą konta internetowego. Wpłaty na poczcie lub w bnaku wykonuję tylko wtedy, kiedy potrzebuję podstemplowanego potwierdzenia.
W związku z wygraniem konkursu w Klubie Przedsiębiorcy, na zaproszenie Wandy Loskot wybieram się do Stanów Zjednoczonych. Okazało się, że opłatę wizową najlepiej dokonać na poczcie.
Strasznie nie lubię jednak wypisywać tych druczków. Kiedyś miałem program do wszelkich druków. Jednak niedawno przeinstalowywałem system i tego programu teraz nie mam.
W dobie coraz większej liczby różnego rodzaju narzędzi on-line (czyli dostępnych przez Internet) uznałem, że poszukam internetowej strony do druku wpłat. Okazało się, że jest już niejedno takie narzędzie.
Najbardziej przypadł mi do gustu DrukPrzelewu.pl. Bardzo proste narzędzie:
- Wpisujesz (ja właściwie skopiowałem ze strony ambasady) dane do poszczególnych rubryk.
- Klikasz „Generuj”.
- Klikasz „Drukuj”.
Prościej się nie da. Rewelacja! A w dodatku fantastyczna internetowa domena, superłatwa do zapamiętania DrukPrzelewu.pl.
Polecam wszystkim, którzy od czasu do czasu męczyli się jeszcze z ręcznie wypisywanymi drukami.
Aha, zapomniałem dodać. Po wydrukowaniu trzeba jeszcze tylko druk wyciąć zgodnie z zaznaczoną przerywaną linią.
Tak,
co więcej – bardzo prosto jest dodać automatyczne generowanie takiego druku do własnego sklepu.
no a jak dodac zminne aby za kazdym razem co innego bylo///
„Wpłaty na poczcie lub w banku wykonuję tylko wtedy, kiedy potrzebuję podstemplowanego potwierdzenia.”
Czy Pan (podobno ekspert) nie wie, że według polskiego prawa potwierdzenie przelewu wydrukowane z internetowego serwisu transakcyjnego banku ma taką samą ważność, jak podstemplowany druczek?
Wykonujemy przelew, klikamy drukuj potwierdzenie i już mamy. Bez wychodzenia z domu.
Jasne, na końcu każdego potwierdzenia przelewu z banku jest taka informacja. Dla Ambasady USA nie miało jednak znaczenia jak to jest w Polsce prawnie. Oni po prostu wymagają stempla.
Ten druczek przydaje mie się teraz też czasami do tworzenia druków wpłat dla klientów. Bardzo wiele osób nadal nie korzysta z internetowych przelewów.
Oto podstawa prawna do mojego poprzedniego postu:
Dokument sporządza się na podstawie art. 7 Ustawy Prawo Bankowe (Dz.U.Nr 140 z 1997 roku, poz.939 z późniejszymi zmianami). Nie wymaga podpisu ani stempla.
A proszę porównać stronę drukprzelewu.pl ze stroną dmr.vot.pl/posk?s=przel