Istnieje wiele różnych sposobów na przeprowadzanie kursów internetowych. Najprostszy z nich to stworzenie stron internetowych z tekstem i ewentualnie innymi mediami. Następnie wstawiasz je wszystkie na stronę internetowa.

Musisz teraz tylko stworzyć mechanizm, który zabezpieczy dostęp do tej strony lub stron i umożliwi oglądanie treści tylko osobom uprawnionym. W tym celu możesz skorzystać z gotowych rozwiązań zaimplementowanych w programach do zarządzania treścią.

Na przykład możesz to zrobić na blogu WordPress. W standardowej instalacji jest dostepna opcja zabezpieczająca dostęp do wpisów na hasło. Możesz też skorzystać ze specjalnych wtyczek, które umożliwiają dostęp po opłaceniu.

Bardziej rozbudowane kursy internetowe warto oferować za pomocą programu moodle. Ta platformą edukacyjna pozwala nie tylko na wstawianie prostych stron internetowych, ale również prowadzenie lekcji, zlecanie zadań oraz ocenianie.

Na bazie moodle powstała w polska platformą e-learningowa Ekademia.pl. Ma podobne możliwości. Została jednak uzupełniona o możliwość sprzedaży i zarabiania na wystawianych kursach. Ekademia daje duże możliwości wystawiania nie tylko gotowych kursów internetowych ale również ma wsparcie dla prowadzenia szkoleń na żywo przez Internet.

Niestety moodle na bazie którego powstała Ekademia nie jest zbyt intuicyjny. Tym samym rozgryzanie Ekademii zajmuje trochę czasu. Aby Ci to ułatwić przygotowałem warsztat, na którym w ciągu kilku sesji wprowadzam Cie w tajniki Ekademii.

W ciągu zaledwie kilku godzin możesz mieć swój pierwszy kurs w Internecie. Najpierw jednak zapisz sie na stronie ZarabianieNaEkadenia.pl. Dzięki temu otrzymasz pierwsze wskazówki. Powiadomie Cię też o zapisach na warsztat.