Dziś założenie stron internetowych może być tak proste jak posługiwanie się internetową przeglądarką. Jeśli umiesz tylko klikać i wiesz gdzie kliknąć, to możesz stworzyć strony jakich nie powstydziłby się niejeden specjalista. A na dodatek będą to strony, które możesz w każdej chwili samodzielnie zmieniać i dostosowywać do swoich potrzeb.

Jeśli chcesz zobaczyć jak prosto możesz to zrobić wejdź na stronę WlasneStrony.pl i podaj jakiego typu stron internetowych potrzebujesz.

Najczęściej najpierw potrzebujesz stron firmowych. Często jednak taką stroną może być po prostu blog ekspercki. Blog jest jednym z najlepszych pomysłów na dobre wypozycjonowanie swoich stron internetowych.

Oprócz stron informacyjnych potrzebujesz również strony do sprzedaży. Niezależnie co sprzedajesz.

Jeśli sprzedajesz produkty fizyczne, to będzie to sklep internetowy. Sklep internetowy to tylko specjalny rodzaj stron, które rejestrują do bazy danych lub wysyłają na emaila wykonywane przez klientów czynności na stronach. Przede wszystkim składane zamówienia.

Jeśli chcesz szkolić przez internet, to do sprzedaży potrzebujesz strony rejestrujące zamówienia i udostępniające treści multimedialne. To w sumie też jest sklep internetowy. Tyle, że dodatkowo od razu udostępnia gotowe produkty w postaci cyfrowej, gotowe do pobrania, czytania, oglądania lub słuchania.

Jeśli sprzedajesz usługi, to również powinieneś zadbać o strony, które pomagają realizować transakcje. W zależności od rodzaju usług, czy da się z nich stworzyć gotowe i w stałej cenie produkty, może to być rodzaj sklepu internetowego lub muszą to być strony, które najpierw przyjmują tylko zamówienie na wycenę, a dopiero później umożliwiają wysłanie zamówienia. Jeśli tylko to możliwe warto w takiej sytuacji pobierać przez internet pieniądze. To też powinno być częścią twoich internetowych stron.

Prowadząc działalność w internecie koniecznie też powinieneś budować listę. To powinna być podstawa twojego marketingu. Do tego też najlepiej mieć oddzielne strony. Możesz i warto to robić na stronach firmowych, blogu, a nawet w sklepie internetowym.

Jednak powinieneś mieć też oddzielne strony tylko do zapisywania na listę. Są to tak zwane wyciskacze. Strony te powinny być połączone z autoresponderem, który najczęściej jest zewnętrznym serwisem.

Przedstawione powyżej rodzaje stron internetowych to podstawowe, najczęściej wykorzystywane w biznesie rodzaje stron. W niektórych branżach spotyka się czasami jeszcze inne specjalne zastosowania stron internetowych, jak ogłoszenia, fora, wyszukiwarki ofert i wiele innych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak możesz samodzielnie stworzyć strony dla swojego biznesu za pomocą serii kliknięć, wejdź na strone WlasneStrony.pl i podaj jakiego typu stron potrzebujesz. Pokażę Ci jak łatwo możesz to zrobić.